BLAGDAN GOSPE LURDSKE – DAN BOLESNIKA

U četvrtak, 11. veljače 2016., je blagdan Blažene Djevice Marije Lurdske koji se obilježava kao dan bolesnika. Toga dana na poseban način suosjećamo s našim starima, bolesnima i nemoćnima i molimo za njih. Toga dana će bit posebna sveta Misa za bolesnike i nemoćne u 19.00 sati, a nakon svete Mise bit će podjeljivanje sakramenta Bolesničkog pomazanja za stare, bolesne i nemoćne. Pozivam vas da toga dana dovedete svoje stare, nemoćne i bolesnike u našu župnu crkvu, kako bi sudjelovali na svetoj Misi i kako bi primili sakrament Bolesničkog pomazanja. Za sve koji budu primali sakrament Bolesničkog pomazanja bit će i mogućnost Ispovijedi od 18.20 sati u našoj župnoj crkvi. Svi koji žele primiti sakrament Bolesničkog pomazanja moraju bit u stanju milosti – ispovijeđeni, moraju se pričestiti na svetoj Misi i mora postojati opravdani razlog primanja sakramenta Bolesničkog pomazanja – fizička ili psihička bolest, nemoć ili duboka starost. Nakon Mise bit će druženje uz čaj i kolače u našoj župnoj dvorani.