Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Blagdan obraćenja svetog Pavla apostola

Crkva 25. siječnja slavi obraćenje svetog Pavla. U subotu 28. lipnja 2008. Papa Benedikt XVI. otvorio je međunarodnu Godinu sv. Pavla kojom se obilježava 2000. obljetnica Pavlova rođenja. Slaveći obljetnicu Pavlova rođenja, čitavu godinu posvećujemo proučavanju svetog Pavla, njegovu djelovanju, putovanjima i velebnome nauku sadržanom u poslanicama. Kada je Papa Ivan Pavao II služio 06. 05. 2001. misno slavlje na stadionu u Damasku istaknuo je u propovijedi kako je došao u Damask oživjeti spomen na obraćenje Svetog Pavla na putu u taj grad, kamo je krenuo uhititi sve koji ispovijedaju Kristovo ime. Pod utjecajem susreta s uskrslim Kristom doživljava preobražaj i od progonitelja postaje apostol, od protivnika evanđelja misionar. Sveti Otac je napomenuo da je susret s Kristom radikalno promijenio Pavlov život i otvorio ga božanskoj istini. Primivši krštenje Pavao je počeo nasljedovati Krista, postao mu je sličan, život mu se promijenio. Svoju je radost našao u vjeri i pouzdanju u onoga koji ga je iz tame pozvao u svjetlo, ono koje crkva prenosi svijetu i po kojem su svi kršteni u Kristovu smrt i uskrsnuće primili Božje prosvjetljenje i postali djeca svjetla. Papa je spomenuo kako je sveti Pavao imao bitnu ulogu u naviještanju evanđelja izvan granica Isusove domovine.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

23. 6. 2024. – 29. 6. 2024.

Dvanaesti tjedan kroz godinu

ED

23. 6.

8.30 PRO POPULO
UTO

25. 6.

19.00 + Slavko Tomšić, Emilko i Janja Tutić
SRI

26. 6.

19.00 + Ivo Komljenović
ČET

27. 6.

19.00 Na nakanu
PET

28. 6.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

29. 6.

19.00 + Mijat Tolić, Anto, Jela i Anto Kurtušić

Raspored župnih kateheza

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.

Skip to content