BLAGOSLOV NOVOG ŽUPNOG STANA U NAŠOJ ŽUPI PETRUŠEVEC

Danas će bit blagoslov novog župnog stana u našoj župi Petruševec. Svetu Misu u 11.00 sati predslavi prečasni gospodin mons. Mijo Gorski, pomoćni biskup zagrebački, a nakon svete Mise bit će svečani blagoslov novog župnog stana. Svečani blagoslov novog župnog stana označava i službeni povratak župnika u župni stan u Petruševcu, te će od sada župnik ponovno stanovati među svojim župljanima u svojoj župi Petruševec. Radostan je ovo i velik dan za našu župu, te vas sve potičemo da se odazovete ovom slavlju blagoslova novog župnog stana u Petruševcu. Iskrena zahvala svima vama koji ste uložili svoj trud, vrijeme i materijalna sredstva i pomogli na bilo koji način kako bi ostvarili ovaj, za našu župu izrazito važan, projekt izgradnje novog župnog stana te na taj način omogućili povratak župnika u Petruševec. Posebna zahvala arhitektici, izvođačima i svima koji su poklonili svoj rad. Hvala svima koji su uvijek bili spremni pomoći oko organizacije i čišćenja, te svima koji su poklonili posuđe, tehniku i ostalo čime je potrebno opremiti novi stan. Zahvaljujem i svima vama koji ste donirali novčana sredstva, župljani župe Petruševec za novi župni stan su darovali oko 100.000,00 HRK. Na poseban način zahvaljujem Zagrebačkoj nadbiskupiji i Nadbiskupskom duhovnom stolu koji su za uređenje našeg novog župnog stana darovali 182.607,00 HRK. Zagrebačka nadbiskupija pokrit će nam i veći dio troškova legalizacije župnih objekata, a troškovi legalizacije iznose oko 200.000,00 HRK, no o točnom izračunu troškova legalizacije izvijestit ću vas kada proces bude zaključen.