Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

BLAGOSLOV NOVOG ŽUPNOG STANA U NAŠOJ ŽUPI PETRUŠEVEC

Danas će bit blagoslov novog župnog stana u našoj župi Petruševec. Svetu Misu u 11.00 sati predslavi prečasni gospodin mons. Mijo Gorski, pomoćni biskup zagrebački, a nakon svete Mise bit će svečani blagoslov novog župnog stana. Svečani blagoslov novog župnog stana označava i službeni povratak župnika u župni stan u Petruševcu, te će od sada župnik ponovno stanovati među svojim župljanima u svojoj župi Petruševec. Radostan je ovo i velik dan za našu župu, te vas sve potičemo da se odazovete ovom slavlju blagoslova novog župnog stana u Petruševcu. Iskrena zahvala svima vama koji ste uložili svoj trud, vrijeme i materijalna sredstva i pomogli na bilo koji način kako bi ostvarili ovaj, za našu župu izrazito važan, projekt izgradnje novog župnog stana te na taj način omogućili povratak župnika u Petruševec. Posebna zahvala arhitektici, izvođačima i svima koji su poklonili svoj rad. Hvala svima koji su uvijek bili spremni pomoći oko organizacije i čišćenja, te svima koji su poklonili posuđe, tehniku i ostalo čime je potrebno opremiti novi stan. Zahvaljujem i svima vama koji ste donirali novčana sredstva, župljani župe Petruševec za novi župni stan su darovali oko 100.000,00 HRK. Na poseban način zahvaljujem Zagrebačkoj nadbiskupiji i Nadbiskupskom duhovnom stolu koji su za uređenje našeg novog župnog stana darovali 182.607,00 HRK. Zagrebačka nadbiskupija pokrit će nam i veći dio troškova legalizacije župnih objekata, a troškovi legalizacije iznose oko 200.000,00 HRK, no o točnom izračunu troškova legalizacije izvijestit ću vas kada proces bude zaključen.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

19. 5. 2024. – 25. 5. 2024.

Sedmi tjedan kroz godinu

NED

19. 5.

8.30

11.00

Na nakanu

PRO POPULO

UTO

21. 5.

19.00 + Kata i Ivo Jurić
SRI

22. 5.

19.00 + Kata i Ilkan Glavaš
ČET

23. 5.

19.00 + Ilija i Ana Dubravac
PET

24. 5.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

25. 5.

19.00 + Žarko i Kata Šužberić

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content