Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

BUDIMO ZAHVALNI NA KRAJU ŠKOLSKE I VJERONAUČNE GODINE

Priveli smo kraju ovu školsku, vjeronaučnu i katehetsku godinu. I naš pastoral nekako je vezan uz odvijanje školske godine što se tiče katehetskih grupa. No dobro nam je poznato da naš vjerski, kršćanski život nije određen nekim vremenom nego prati naš život, naše životne korake. Bog nas poziva da ga više upoznamo i školski vjreonauk i žuna kateheza tu mogu puno dati. Danas je općenito poznato da smo mi vjerski vrlo slabo poučeni. Mnoge osnovne istine vjere ne razumijemo. Ptrema tome pouka je itekako važna. No ne samo pouka nego život u vjeri. Konkretni život koji prati liturgijska godina. Stoga kraj školske godine nije kraj liturgijske godine. Zahvalimo Bogu za sve špto smo kroz ovu godinu primili, otvorimo svoje srce za nove darov ekoje nam Bog priprema. Jesmo li otvoreni za nove stvarnosti? Zajedno s Bogom promoti proteklu godinu, zahvali za što trebaš ali ne zaboravi moliti oproštenje za iono što nije bilo dobro. I ne zaboravi: sve se može popraviti ako se hoće! Bog nas poziva da s njim planiramo svoje vrijeme i škole ali i odmora. Zahvaljujemo svim vjeroučiteljima i animatorima koji su u župi kroz ovu proteklu godinu radili s vašom djecom. Odajemo priznanje svima i pozivamo vas da još jače učvrstimo župno zajedništvo i rastemo u vjeri!

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

3. 12. 2023. – 9. 12. 2023.

1. tjedan došašća

NED

3. 12.

8.30

11.00

+ Marko, Marija, Mirko i Zorka Orlovac

PRO POPULO

PON

4. 12.

6.00 + Franjo i Pava Bulajić
UTO

5. 12.

6.00 + Zorka Bumbar
SRI

6. 12.

6.00 Za Antu, Marka, Tomislava i Jelenu
ČET

7. 12.

6.00 + Mate i Jurka Lucić
PET

8. 12.

6.00 zajedničke nakane
SUB

9. 12.

6.00 + Andrija, Marko, Marija i Zora Brigadir

Raspored župnih kateheza

8. razredi – ponedjeljkom u 20.15 h

7. razredi – ponedjeljkom u 19.30 h

3. razredi – subotom u 10 h

2. razredi – subotom u 11 h

4., 5. i 6. razredi – subotom u 12 h

Ministanti – prve subote u mjesecu u 18 h

Novi raspored vrijedi od 1. studenoga

Skip to content