Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

ČISTA SRIJEDA – PEPELNICA

Dragi župljani! Ove nam godine Uskrs dolazi vrlo rano pa eto gotovo iz božićnog vremena ulazimo u sveto korizmeno vrijeme. Korizma kao vrijeme priprave za naš najveći blagdan Uskrs traje 40 dana. Počinje u srijedu Pepelnicu i završava nedjeljom muke Gospodnje – Cvjetnicom. Broj 40 u Bibliji simbolizira čišćenje i pripravljanje te rast, koje potiče sam Bog. Zato mi to vrijeme nazivamo vrijeme milosti. Bog naime želi doći bliže nama u naše srce i to bi trebao biti za vjernika dovoljan izazov-motiv da se potrudi pripraviti se za proslavu onoga što je Bog u Isusu učinio za svakoga: pokazao ljubav do kraja na križu i zaslužio pobjedu nad smrću. Na nas će se to „primijeniti“ kad iskreno i osobno to uzmemo ozbiljno, tj. povjerujemo i zahvalimo. Danas je misa u 18.00 sati a pozivamo vas u ovo korizmeno vrijeme na naše pobožnosti križnog puta kao i u molitveni lanac koji već postaje određena tradicija vjernika koji žele više učiniti za svoju župu i napredovati u vjeri.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

19. 5. 2024. – 25. 5. 2024.

Sedmi tjedan kroz godinu

NED

19. 5.

8.30

11.00

Na nakanu

PRO POPULO

UTO

21. 5.

19.00 + Kata i Ivo Jurić
SRI

22. 5.

19.00 + Kata i Ilkan Glavaš
ČET

23. 5.

19.00 + Ilija i Ana Dubravac
PET

24. 5.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

25. 5.

19.00 + Žarko i Kata Šužberić

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content