CJELODNEVNO EUHARISTIJSKO KLANJANJE (KLEČANJE) U NAŠOJ ŽUPI – Nedjelja Krista Kralja, 23. studenog 2014.

Svakoga dana u godini jedna župa naše nadbiskupije izlaže Presveti Oltarski Sakrament na štovanje svim župljanima, te moli za potrebe svih vjernika i za našu nadbiskupiju. Taj dan zove se župno Klečanje, a za našu župu Petruševec određeno je da župno Klečanje bude svake godine na dan 23. studenog, kada je spomen utemeljenja naše župe sv. Vida mučenika. U nedjelju, 23. studenog 2014., Presveto će bit izloženo tijekom čitavog dana u našoj župnoj crkvi. Svete Mise u našoj župnoj crkvi bit će po redovitom nedjeljnom rasporedu u 08.00, 09.30 i 11.00 sati. Presveto će bit izloženo nakon svake svete Mise te tijekom cijelog popodneva. U popodnevnim satima pred Presvetim će se u molitvi izmjenjivati razne župne skupine, a u 18.00 sati će bit svečani blagoslov s Presvetim Oltarskim Sakramentom za cijelu našu župu, grad i nadbiskupiju, te će time i završiti dan Klečanja u našoj župi. Pozivam vas da na dan našeg župnog Klečanja navratite u našu župnu crkvu i prijepodne na svetu Misu ali i poslijepodne na osobnu molitvu i osobni susret s Kristom koji je toga dana na poseban način gost naže župe i našega mjesta. Odazovimo se Kristovu pozivu!