CJELODNEVNO EUHARISTIJSKO KLANJANJE (KLEČANJE) U NAŠOJ ŽUPI

Srijeda, 23. studenog 2016. – Svakoga dana u godini jedna župa naše nadbiskupije izlaže Presveti Oltarski Sakrament na štovanje svim župljanima, te moli za potrebe svih vjernika i za našu nadbiskupiju. Taj dan zove se župno Klečanje, a za našu župu Petruševec određeno je da župno Klečanje bude svake godine na dan 23. studenog, kada je spomen utemeljenja naše župe sv. Vida mučenika. U srijedu, 23. studenog 2016., Presveto će bit izloženo tijekom čitavog dana u našoj župnoj crkvi. Svete Mise u našoj župnoj crkvi bit će u 08.00 i 19.00 sati. Presveto će bit izloženo nakon svete Mise u 08.00 sati te će ostati izloženo tijekom cijelog dana. Tijekom dana pred Presvetim će se u molitvi izmjenjivati vjeroučenici naše osnovne škole, a u 18.30 sati će bit središnji molitveni program i svečani blagoslov s Presvetim Oltarskim Sakramentom za cijelu našu župu, grad i nadbiskupiju. Dan Klečanja u našoj župi završit će večernjom svetom Misom u 19.00 sati. Pozivam vas da na dan našeg župnog Klečanja navratite u našu župnu crkvu na osobnu molitvu i osobni susret s Kristom koji je toga dana na poseban način gost naže župe i našega mjesta. Odazovimo se Kristovu pozivu!