•DANAS SE ODRŽAVA USTAVOTVORNI REFERENDUM O BRAKU

Pozivamo sve odgovorne vjernike, kao i sve ljude dobre volje, da se odazovu ovom referendumu i u duhu ljubavi prema Istini, čovjeku i temeljnim ljudskim vrijednostima na referendumsko pitanje: „Jeste li za to da se u Ustav Republike Hrvatske unese odredba po kojoj je brak životna zajednica žene i muškarca“ – odgovore ZA. Izuzetno je važan trenutak za budućnost naše domovine, a na poseban način za budućnost djece i mladih, stoga neka vam ne bude teško uputiti se danas na vaše biračko mjesto i zaokružiti ZA! Danas određujemo i izgrađujemo našu budućnost, danas se odlučujemo između dobra ili zla, danas smo pozvani odgovorno stati u obranu Istine i temeljnih vrijednosti na kojima počiva naše društvo i zdrava budućnost. Izađimo svi na referendum i zaokružimo ZA! Svaki glas je izuzetno bitan, od nas se traži tako malo – da odvojimo malo svoga vremena i prošećemo do birališta, a posljedice su iznimno velike. Neka se nitko ne dvoumi, neka nitko ne misli drugi će to obaviti i moj je glas nebitan, danas smo svi pozvani biti odgovorni pred Bogom i Istinom! Izađi i zaokruži ZA!

Na izlazak na referendum potiče nas i naš nadbiskup kardinal Josip Bozanić: Draga braćo i sestre, neka ne bude nikoga među nama tko bi propustio izaći na Referendum. Neka svatko s ponosom i s radošću zaokruži odgovor ‘ZA’, jer to je odgovor koji ispovijeda našu kršćansku vjeru, koji želi dobro našim obiteljima, djeci i novim naraštajima. To je odgovor koji čuva snagu i ljepotu života u našoj Domovini. Od nas se traži tako malo, a posljedice su iznimno velike!