Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

•DANAS SE ODRŽAVA USTAVOTVORNI REFERENDUM O BRAKU

Pozivamo sve odgovorne vjernike, kao i sve ljude dobre volje, da se odazovu ovom referendumu i u duhu ljubavi prema Istini, čovjeku i temeljnim ljudskim vrijednostima na referendumsko pitanje: „Jeste li za to da se u Ustav Republike Hrvatske unese odredba po kojoj je brak životna zajednica žene i muškarca“ – odgovore ZA. Izuzetno je važan trenutak za budućnost naše domovine, a na poseban način za budućnost djece i mladih, stoga neka vam ne bude teško uputiti se danas na vaše biračko mjesto i zaokružiti ZA! Danas određujemo i izgrađujemo našu budućnost, danas se odlučujemo između dobra ili zla, danas smo pozvani odgovorno stati u obranu Istine i temeljnih vrijednosti na kojima počiva naše društvo i zdrava budućnost. Izađimo svi na referendum i zaokružimo ZA! Svaki glas je izuzetno bitan, od nas se traži tako malo – da odvojimo malo svoga vremena i prošećemo do birališta, a posljedice su iznimno velike. Neka se nitko ne dvoumi, neka nitko ne misli drugi će to obaviti i moj je glas nebitan, danas smo svi pozvani biti odgovorni pred Bogom i Istinom! Izađi i zaokruži ZA!

Na izlazak na referendum potiče nas i naš nadbiskup kardinal Josip Bozanić: Draga braćo i sestre, neka ne bude nikoga među nama tko bi propustio izaći na Referendum. Neka svatko s ponosom i s radošću zaokruži odgovor ‘ZA’, jer to je odgovor koji ispovijeda našu kršćansku vjeru, koji želi dobro našim obiteljima, djeci i novim naraštajima. To je odgovor koji čuva snagu i ljepotu života u našoj Domovini. Od nas se traži tako malo, a posljedice su iznimno velike!

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

3. 12. 2023. – 9. 12. 2023.

1. tjedan došašća

NED

3. 12.

8.30

11.00

+ Marko, Marija, Mirko i Zorka Orlovac

PRO POPULO

PON

4. 12.

6.00 + Franjo i Pava Bulajić
UTO

5. 12.

6.00 + Zorka Bumbar
SRI

6. 12.

6.00 Za Antu, Marka, Tomislava i Jelenu
ČET

7. 12.

6.00 + Mate i Jurka Lucić
PET

8. 12.

6.00 zajedničke nakane
SUB

9. 12.

6.00 + Andrija, Marko, Marija i Zora Brigadir

Raspored župnih kateheza

8. razredi – ponedjeljkom u 20.15 h

7. razredi – ponedjeljkom u 19.30 h

3. razredi – subotom u 10 h

2. razredi – subotom u 11 h

4., 5. i 6. razredi – subotom u 12 h

Ministanti – prve subote u mjesecu u 18 h

Novi raspored vrijedi od 1. studenoga

Skip to content