Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Druga nedjelja Adventa

U čitanjima ove nedjelje Bog nas tješi i podsjeća da smo njegovi i On naš! Da nas kao pastir pase, čuva, sakuplja i na rukama nosi! Doziva nam u pamet da ne moramo robovati nikakvom zlu, osjećaju krivice, da možemo uistinu biti slobodni. On neprestano dolazi i donosi slobodu duha! Na nama je samo prihvatiti taj dar i poravnati staze svojega života.
On nas strpljivo čeka, jer želi da se svi okrenemo prema dobru!
Stoga se ne sramimo biti Božji, priđimo ispovijedi kao daru kojim ravnamo svoj život prema Božjim uputama te svjedočimo svojim životom, u obitelji, župi, na poslu, nadu koja je u nama, jer On želi da se svi ljudi spase. Budimo glasnici Božji kao što je bio Ivan Krstitelj. biblijsko- liturgijska grupa

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30  sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • nakon sv. Misa prema potrebi

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA

Misne nakane

21. 7. 2024. – 27. 7. 2024.

Šestnaesti tjedan kroz godinu

NED

21. 7.

8.30 PRO POPULO
UTO

23. 7.

19.00 + Marko i Šima Tuzla
SRI

24. 7.

19.00 + Mile, Marija i Karlo Iličić
ČET

25. 7.

19.00 + Ana, Mijo, Mara i Anđa Zirdum i Ilija Mioč
PET

26. 7.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

27. 7.

19.00 + Ivan Čičak

Raspored župnih kateheza

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.

Skip to content