Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Govori papa Franjo

Papa se zatim osvrnuo na razloge zašto je izabrao ime Franjo. Neki se još uvijek pitaju radi li se o Franji Saleškom ili Franji Asiškome, Pojasnio je da je za vrijeme konklava sjedio pored bliskog prijatelja umirovljenog nadbiskupa Sao Paola kardinala Claudia Hummesa. Kad su listići prebrojani i bilo je jasno da je izabran papa, kardinali su počeli pljeskati, a kardinal Hummes ga je zagrlio, poljubio i rekao: “Ne zaboravi siromašne”. Odmah sam se sjetio sv. Franje Asiškoga, rekao je Papa, dodajući da je sv. Franjo čovjek mira, čovjek siromaštva, čovjek čuvanja svega stvorenoga.. O kako bih želio Crkvu koja je siromašna i za siromašne.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30  sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • nakon sv. Misa prema potrebi

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA

Misne nakane

21. 7. 2024. – 27. 7. 2024.

Šestnaesti tjedan kroz godinu

NED

21. 7.

8.30 PRO POPULO
UTO

23. 7.

19.00 + Marko i Šima Tuzla
SRI

24. 7.

19.00 + Mile, Marija i Karlo Iličić
ČET

25. 7.

19.00 + Ana, Mijo, Mara i Anđa Zirdum i Ilija Mioč
PET

26. 7.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

27. 7.

19.00 + Ivan Čičak

Raspored župnih kateheza

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.

Skip to content