Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u Mariju Bistricu – 10. i 11. rujna 2022.

Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u Hrvatsko nacionalno svetište Majke Božje Bistričke, kao i 291. Zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba, održat će se ove godine u subotu i nedjelju 10. i 11. rujna.

Ovogodišnje hodočašće mladih obilježavamo kao 20. po redu pa će mladi, vođeni riječima Blažene Djevice Marije: ”Jer velika mi djela učini Svesilni, sveto je ime njegovo!“ (Lk 1, 49), u zahvalnosti promišljati o svemu što Bog čini i što je učinio kroz proteklih 20 godina zajedništva mladih naše nadbiskupije.

Potičemo mlade da se, na početku akademske i pastoralne godine, u što većem broju odazovu na hodočašće.

Ovogodišnje hodočašće ide poznatom rutom od Konjščine do Marije Bistrice. Stoga će u subotu 10. rujna biti organiziran prijevoz izvanrednim hodočasničkim vlakom do Konjščine, s polaskom u 7.20 sati s Glavnog kolodvora u Zagrebu. Kao župljani ćemo se naći kod Glavnog kolodvora ranije kako bi se priključili hodočasničkom vlaku do Konjščine.

Ove godine predviđen je i smještaj i spavanje u šatoru i školi, stoga je važno ponijeti sa sobom sve što je potrebno (vreće za spavanje, topliju odjeću i obuću).

Mladi će sutradan, u nedjelju 11. rujna, sudjelovati na hodočašću vjernika grada Zagreba, biti na pomoć oko organiziranja procesije te sudjelovati u euharistijskom slavlju koje će predvoditi kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački. Nakon euharistijskog slavlja i kratke okrjepe mladi će pješice krenuti prema Zlatar Bistrici, odakle će vlak u 16.15 krenuti prema Zagrebu.

Prilog za organizaciju hodočašća je 90 kuna po osobi (40 kuna troškovi prijevoza, 40 kuna majice za hodočasnike i 10 kuna za fond “Mladi za mlade”).

Za prijavu iz naše župe možete se javiti Petri Šipuri na broj telefona: 095 521 7441, mail: [email protected] ili Instagram profil: @_petrasipura_ gdje ćete navesti sve potrebne informacije (veličina majice, vaše kontakt podatke) kako bi ste bili uključeni u ovogodišnje hodočašće.

U hodočašće se mogu uključiti mladi od 1. razreda srednje škole pa do 30. godina.

Cjelokupni program hodočašća i svih popratnih događaja možete pronaći na plakatu.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

25. 2. 2024. – 2. 3. 2024.

Drugi korizmeni tjedan

NED

25. 2.

8.30

11.00

+ Klara, Zlatica i Ivan Lukiški i Katica Marčinko

PRO POPULO

UTO

27. 2.

19.00 + Barica Kuzmec
SRI

28. 1.

19.00 Na nakanu
ČET

29. 2.

19.00 Zahvalnica
PET

1. 3.

19.00 zajedničke nakane
SUB

2. 3.

19.00 + Dragica, Tomislav i Franjo Pavleka

Raspored župnih kateheza

8. razredi – ponedjeljkom u 20.15 h

7. razredi – ponedjeljkom u 19.30 h

3. razredi – subotom u 10 h

2. razredi – subotom u 11 h

4., 5. i 6. razredi – subotom u 12 h

Ministanti – prve subote u mjesecu u 18 h

Novi raspored vrijedi od 1. veljače

Skip to content