Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

•HODOČAŠĆE MLADIH ZAGREBAČKE NADBISKUPIJE U MARIJU BISTRICU

HODOČAŠĆE MLADIH ZAGREBAČKE NADBISKUPIJE U MARIJU BISTRICU – održava se već tradicionalno u vrijeme hodočašća vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu. Ove godine to je, dakle, u subotu i nedjelju, 07. i 08. rujna. Mladi u Mariji Bistrici spavaju sa subote na nedjelju u vrećama, pod šatorom i u školi. Pozivamo mlade naše župe da se zajedno kao župa odazovemo ovom hodočašću mladih. Postoji ideja da u Mariju Bistricu idemo i pješke u subotu rano ujutro, ili ćemo se pridružiti ostalim mladima naše nadbiskupije koji idu vlakom s glavnog kolodvora. Cijena ovog hodočašća ovisi o aranžmanu za kojeg se odlučimo – ako idemo s vlakom cijena je 70 kuna, ako budemo išli pješke, cijena će biti niža. Prijaviti se možete danas i preko tjedna nakon svetih Misa, te u vrijeme rada župnog ureda. Prijavite se što prije jer je dan hodočašća blizu, a i potrebno se ranije prijaviti uredu mladih naše nadbiskupije.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

19. 5. 2024. – 25. 5. 2024.

Sedmi tjedan kroz godinu

NED

19. 5.

8.30

11.00

Na nakanu

PRO POPULO

UTO

21. 5.

19.00 + Kata i Ivo Jurić
SRI

22. 5.

19.00 + Kata i Ilkan Glavaš
ČET

23. 5.

19.00 + Ilija i Ana Dubravac
PET

24. 5.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

25. 5.

19.00 + Žarko i Kata Šužberić

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content