Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Hodočašće u Mariju Bistricu – unatoč kiši: zadovoljni!

I naša župa sudjelovala je na 227. hodočašću grada Zagreba u Mariju Bistricu pokazujući vjeru i svjedočeći da je u samo biće naroda upisana jedna velika pobožnost prema Mariji i njezinim svetištima. Ljudi izlaze iz svojih kuća i ulaze u kuću Božju. Na sebe uzimaju, osobito pješaci, odricanje. žeđ, glad i muku hodanja, neugodnosti noćenja, težinu i napor, uzimaju na sebe žegu dana kako bi zadobili bogatstvo duha, kako bi se približili Mariji iz Nazareta, majci Isusa Krista, kako bi je slijedili u svetosti i povjerenju Bogu, ali i dobili zdravlje za obitelj, brak, dijete ili za nekog bolesnika ili pak utjehu za svoju rasplakanu dušu. To je zapravo izlazak iz beznađa i ulazak u nadu.
Danas je i blagdan Uzvišenja svetog križa. Spomen je to na dan kada je prema legendi kraljica Jelena, majka cara Konstantina tražila Isusov križ te našla tri križa. Pošto nije znala koji je Isusov doveli su bolesnika koji se dotakao križa. Kod kojeg je ozdravio to je bio Isusov. Blagdan nam govori da je u križu spas. On je jedina realnost života, drugo je utopija. U znaku križa se jedino pobjeđuje iako je nama teško križ prihvatiti. On je dar neba zemlji, on je Božji odgovor na sve naše ljudske nedosljednosti i zla koja činimo. Zemlja je nebu učinila najveće zlo kad je jedinog Pravednika pribila na križ. No iz toga najvećeg zla zemlje Bog je sa neba zemlji podario najveće dobro – SPASENJE PO TOM KRIŽU. Klanjamo ti se Kriste i blagoslivljamo te jer si po svojem svetom križu spasio svijet!

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

14. 4. 2024. – 20. 4. 2024.

Treći vazmeni tjedan

NED

14. 4.

8.00

11.00

+ Marija i Tomo Koren

PRO POPULO

UTO

16. 4.

19.00 Na nakanu
SRI

17. 4.

19.00 + Zvonko Đurin i Urša Baršić
ČET

18. 4.

19.00 + ob. Barišić i Lukić
PET

19. 4.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

20. 4.

19.00 + Jozo i Ivanka i ob. Jurakić i Maras

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content