IZBORI ZA NOVO ŽUPNO PASTORALNO VIJEĆE U NAŠOJ ŽUPI

Danas se održavaju izbori za novo Župno pastoralno vijeće u našoj župi. Glasati se može nakon svih svetih Misa u našoj župnoj crkvi. Ove godine istekao je mandat našem dosadašnjem Župnom pastoralnom vijeću, te trebamo što skorije predložiti novo Župno pastoralno vijeće, koje imenuje nadbiskup. Dio članova Župnog pastoralnog vijeća bira se na izborima koji se održavaju jednu nedjelju u prostorima župne crkve, a kandidirati se i glasati mogu svi punoljetni župljani koji su primili sakramente kršćanske inicijacije. Dio članova Župnog pastoralnog vijeća ulazi u vijeće po samoj svojoj službi ili po imenovanju od strane župnika. Župno pastoralno vijeće je glavno savjetodavno tijelo u župi, koje pomaže župniku u planiranju i ostvarivanju pastoralnog života župe. Mandat članova Župnog pastoralnog vijeća traje 5 godina. Glasanje će se izvršiti na način da svaki punoljetni župljanin uzme glasački listić i zaokruži jednog od ponuđenih kandidata, te listić ubaci u glasačku kutiju. Glasanje će se izvršiti nakon svetih Misa u prostoru predvorja crkve. Izbore će nadzirati i glasove prebrojati te zaključiti rezultate imenovani Odbor za izbor novog Župnog pastoralnog vijeća. Zahvaljujemo svim kandidatima koji su pristali biti nosiocima pastoralnog života naše župe, darujući svojoj zajednici svoje vrijeme, znanje i trud. Sve župljane pozivam i potičem da se glasanjem uključe u oblikovanje života naše župne zajednice.

• nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati

• od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

• svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

23. 6. 2024. – 29. 6. 2024.

Dvanaesti tjedan kroz godinu

ED

8.30 PRO POPULO

19.00 + Slavko Tomšić, Emilko i Janja Tutić

19.00 + Ivo Komljenović

19.00 Na nakanu

19.00 + Mijat Tolić, Anto, Jela i Anto Kurtušić

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.