Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

IZVANREDNI SASTANCI O SPOLNOM ODGOJU U ŠKOLAMA ZA ŽUPNIKE I RODITELJE

Ministrastvo znanosti, obrazovanja i sporta uvelo je u škole Kurikulum zdravstvenog odgoja koji ima četiri djela. Biskupi pozitivno vrednuju  tri prva modula ali su iznenađeni sadržajem četvrtog modula koji stavovima o spolnoj, odnosno tkz, rodnoj ravnopravnosti i o odgovornom spolnom ponašanju posve je u suprotnosti s kršćanskim svjetonazorom učenika, njihovih roditellja, ali i mnogih nastavnika. Biskupi pozivaju roditelje da se upoznaju sa sa sadržajima Kurikuluma.

U Zagrebačkoj nadbiskupiji Ured za pastoral obitelji već je početkom listopada ove godine započeo s informiranjem roditelja po župama. U slijedeća dva tjedna u želji da se što više roditelja upozna sa sadržajem Kurikuluma po dekanatima će se održavati  sastanci ZA INFORMIRANJE RODITELJA

Za naš dekanat sastanak je u petak, 14. prosinca 2012 u 19 sati u župi Sv. Antuna Sesvetska Sela. Susret predvodi biskup Mijo Gorski.   Molimo da se jave roditelji koji imaju djecu u školi i koji su članovi Vijeća roditelja u školi te koji imaju e-mail adresu. Na sastanku mogu sudjelovati petero (5) roditelja iz svake župe.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

25. 2. 2024. – 2. 3. 2024.

Drugi korizmeni tjedan

NED

25. 2.

8.30

11.00

+ Klara, Zlatica i Ivan Lukiški i Katica Marčinko

PRO POPULO

UTO

27. 2.

19.00 + Barica Kuzmec
SRI

28. 1.

19.00 Na nakanu
ČET

29. 2.

19.00 Zahvalnica
PET

1. 3.

19.00 zajedničke nakane
SUB

2. 3.

19.00 + Dragica, Tomislav i Franjo Pavleka

Raspored župnih kateheza

8. razredi – ponedjeljkom u 20.15 h

7. razredi – ponedjeljkom u 19.30 h

3. razredi – subotom u 10 h

2. razredi – subotom u 11 h

4., 5. i 6. razredi – subotom u 12 h

Ministanti – prve subote u mjesecu u 18 h

Novi raspored vrijedi od 1. veljače

Skip to content