Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

IZVANREDNI SASTANCI O SPOLNOM ODGOJU U ŠKOLAMA ZA ŽUPNIKE I RODITELJE

Ministrastvo znanosti, obrazovanja i sporta uvelo je u škole Kurikulum zdravstvenog odgoja koji ima četiri djela. Biskupi pozitivno vrednuju  tri prva modula ali su iznenađeni sadržajem četvrtog modula koji stavovima o spolnoj, odnosno tkz, rodnoj ravnopravnosti i o odgovornom spolnom ponašanju posve je u suprotnosti s kršćanskim svjetonazorom učenika, njihovih roditellja, ali i mnogih nastavnika. Biskupi pozivaju roditelje da se upoznaju sa sa sadržajima Kurikuluma.

U Zagrebačkoj nadbiskupiji Ured za pastoral obitelji već je početkom listopada ove godine započeo s informiranjem roditelja po župama. U slijedeća dva tjedna u želji da se što više roditelja upozna sa sadržajem Kurikuluma po dekanatima će se održavati  sastanci ZA INFORMIRANJE RODITELJA

Za naš dekanat sastanak je u petak, 14. prosinca 2012 u 19 sati u župi Sv. Antuna Sesvetska Sela. Susret predvodi biskup Mijo Gorski.   Molimo da se jave roditelji koji imaju djecu u školi i koji su članovi Vijeća roditelja u školi te koji imaju e-mail adresu. Na sastanku mogu sudjelovati petero (5) roditelja iz svake župe.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30  sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • nakon sv. Misa prema potrebi

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA

Misne nakane

14. 7. 2024. – 20. 7. 2024.

Petnaesti tjedan kroz godinu

NED

14. 7.

8.30 PRO POPULO
UTO

16. 7.

19.00 + Ivica Komljenović
SRI

17. 7.

19.00 Za ozdravljenje
ČET

18. 7.

19.00 Na čast sv. Anti za ob. Matošević
PET

19. 7.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

20. 7.

19.00 + Ivica, Anđa i Oliver Domić

Raspored župnih kateheza

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.

Skip to content