Kateheza – lijepa i teška zadaća

U našem vremenu nije lako odgajati kao i ranije.Mnoge nepovoljne okolnosti odgojiteljima ne idu naruku. Previše je agresivnog i rušilačkog naboja, a premalo skladnog duha i konstruktivnih graditelja. Nije teško uočiti da su neke moralne i opće ljudske vrijednote stavljene u stranu ili ih se dovodi u pitanje. A demokracija kao okvir slobodnog djelovanja, gdje se može govoriti i raditi, nažalost, ponekad poprima oblike anarhije i nereda.

Znaju li današnji očevi i majke dogovoriti pa odrediti vrijeme kad će se kao obitelj naći zajedno, poći skupa u šetnju ili hodočašće, sjesti i razgovarati o važnim pitanjima? Jer otac i majka su prvi i glavni odgojitelji. Uz njihovu pomoć djeca stječu prve spoznaje i temeljne kreposti. Cijenjeni učitelji, vjeroučitalji i odgojitelji, vašoj brizi i odgovornosti povjerava se mladost koja je nada i budućnost naroda.

(Iz poruke biskupa Želimira Puljića povodom početka školske godine)

• nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati

• od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

• svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

23. 6. 2024. – 29. 6. 2024.

Dvanaesti tjedan kroz godinu

ED

8.30 PRO POPULO

19.00 + Slavko Tomšić, Emilko i Janja Tutić

19.00 + Ivo Komljenović

19.00 Na nakanu

19.00 + Mijat Tolić, Anto, Jela i Anto Kurtušić

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.