Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

KATEHEZA ZA ODRASLE UTORKOM I DAN BOLESNIKA

Ovog utorka, 11. veljače 2014., susret za odrasle je u 18.00 sati u našoj župnoj crkvi. Ovotjedni susret bit će u obliku molitve za bolesnike, pošto je toga dana blagdan Blažene Djevice Marije Lurdske koji se obilježava kao dan bolesnika. Toga dana na poseban način suosjećamo s našim starima, bolesnima i nemoćnima i molimo za njih. U utorak će osim molitve za bolesne biti i posebna sveta Misa za bolesnike i nemoćne, a nakon svete Mise bit će podjeljivanje sakramenta Bolesničkog pomazanja za stare, bolesne i nemoćne. Pozivam vas da toga dana dovedete svoje stare, nemoćne i bolesnike ovdje u našu župnu crkvu, kako bi sudjelovali u ovoj molitvi, na svetoj Misi i kako bi primili sakrament Bolesničkog pomazanja. Za sve koji budu primali sakrament Bolesničkog pomazanja biti će i mogućnost svete Ispovijedi u vrijeme molitve za bolesnike od 18.00 sati u našoj župnoj crkvi. Svi koji žele primiti sakrament Bolesničkog pomazanja moraju biti u stanju milosti – ispovijeđeni, moraju se pričestiti na svetoj Misi i mora postojati opravdani razlog primanja sakramenta Bolesničkog pomazanja – fizička ili psihička bolest, nemoć ili duboka starost. Nakon svete Mise bit će druženje uz čaj i kolače u dvorani našeg pastoralnog centra. Pozivam naše vrijedne župljanke da pripreme nešto kolača i toplih napitaka za taj susret posvećen našim starima, bolesnima i nemoćnima.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

19. 5. 2024. – 25. 5. 2024.

Sedmi tjedan kroz godinu

NED

19. 5.

8.30

11.00

Na nakanu

PRO POPULO

UTO

21. 5.

19.00 + Kata i Ivo Jurić
SRI

22. 5.

19.00 + Kata i Ilkan Glavaš
ČET

23. 5.

19.00 + Ilija i Ana Dubravac
PET

24. 5.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

25. 5.

19.00 + Žarko i Kata Šužberić

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content