Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Katekizam Katoličke Crkve najvažniji plod i tumač Koncila

Da bi se sustavno upoznali sa sadržajima vjere svi  mogu u Katekizmu Katoličke Crkve pronaći dragocjeno i nezaobilazno pomagalo. Katekizam predstavlja jedan od najvažnijih plodova Drugog vatikanskog koncila. U apostolskoj konstituciji Fidei depositum, koja nije slučajno potpisana na tridesetu obljetnicu otvaranja  Drugoga vatikanskog koncila, blaženi Ivan Pavao II pisao je:“ Ovaj će Katekizam dati veoma važan doprinos onom djelu obnove čitavog crkvenog života…Proglašavam ga sigurnim pravilom za proučavanje vjere i stoga valjanim i zakonitim sredstvom u službi crkvenog zajedništva“ Upravo će u tom smislu Godina vjere morati izraziti zauzetost za ponovno otkrivanje i proučavanje vjere koja je temeljito i sveobuhvatno prikazana u Katekizmu Katoličke Crkve.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

23. 6. 2024. – 29. 6. 2024.

Dvanaesti tjedan kroz godinu

ED

23. 6.

8.30 PRO POPULO
UTO

25. 6.

19.00 + Slavko Tomšić, Emilko i Janja Tutić
SRI

26. 6.

19.00 + Ivo Komljenović
ČET

27. 6.

19.00 Na nakanu
PET

28. 6.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

29. 6.

19.00 + Mijat Tolić, Anto, Jela i Anto Kurtušić

Raspored župnih kateheza

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.

Skip to content