Maskirani odgoj

Čovjek se može naučiti svemu i svačemu, ali ako tu nema srca, ako nema duha i duše, onda odgajamo robote…Ako je točno da su autori programa Zdravstvenog odgoja, isti oni koji su 2008. sastavili taj program koji je tada u eksperimentalnoj fazi u 14 zagrebačkih srednjih škola izabralo svega 11 % roditelja prema 89% roditelja koji su birali program udruge Grozd koji je odbačen, onda to treba objaviti u svim medijima. Uspoređivati Crkvu sa srednji vijekom je deplasirano, znak nemoći i manjka pravih argumenata. To je dekor, fraza i maska iza kojih se skriva strah pred istinskim dijalogom, a pokazuje arogancija i moć. Ako nam je doista stalo do odgoja djece i mladih, onda ćemo svi dati doprinos tome i svi se zauzimati: država i Crkva, škola i roditelji. Nitko ne smije biti izuzet. Tko prebacuje svoju odgovornost na drugoga bit će odgovoran za propuste u odgoju.   ( Glasnik Srca Isusova i Marijina, br. 2/2013)