MISA ZAHVALNICA ZA PROTEKLU ŠKOLSKU I VJERONAUČNU GODINU

Ove nedjelje na misi u 9,30 sati kako je to običaj svih kršćana zahvalili smo Bogu za proteklu godinu. Tom misom na kojoj svojim sudjelovanjem Ravnatelj osnovne škole i učitelji pokazuju korisnu povezanost vjerskog i školskog znanja zahvalili smo, što je župnik u propovijedi opširno tumačio za sva katehetska zbivanja ove godine. Spomenute su sve naše interesne katehetske grupe i njihovi voditelji, te ukratko protumačilo koji je smisao grupa. Pozvalo se i ostale koji se još nisu do sada uključivali da to učine u novoj školskoj godini. Najavljene su i nove grupe te nakana da se neke grupe drugačije postave i organiziraju.
Imamo zašto Gospodinu zahvaliti, ali imamo ga zašto i moliti. Posebno oni koji iz osnovne kreću u srednju školu, a iz srednje na fakultet. Za «osmaše» jedna od mogućnosti su i naše katoličke škole: Nadbiskupska klasična gimnazija na Šalati (za dečke i djevojke) i Ženska opća gimnazija Družbe sestara milosrdnica u Gundulićevoj. Naše katoličke škole nastoje dati naglasak i na kršćanskoj odgojnoj dimenziji. Vjerujemo da ima onih koji promišljaju i o duhovnom pozivu u svećeništvu i redovništvu. Naša sjemeništa i novicijati su otvoreni. Molimo za nova duhovna zvanja u našoj Crkvi i našoj župi.

• nedjeljom – 8:30  sati

• nakon sv. Misa prema potrebi

21. 7. 2024. – 27. 7. 2024.

Šestnaesti tjedan kroz godinu

8.30 PRO POPULO

19.00 + Marko i Šima Tuzla

19.00 + Mile, Marija i Karlo Iličić

19.00 + Ana, Mijo, Mara i Anđa Zirdum i Ilija Mioč

19.00 + Ivan Čičak

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.