Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

MISA ZAHVALNICA ZA PROTEKLU ŠKOLSKU I VJERONAUČNU GODINU

Ove nedjelje na misi u 9,30 sati kako je to običaj svih kršćana zahvalili smo Bogu za proteklu godinu. Tom misom na kojoj svojim sudjelovanjem Ravnatelj osnovne škole i učitelji pokazuju korisnu povezanost vjerskog i školskog znanja zahvalili smo, što je župnik u propovijedi opširno tumačio za sva katehetska zbivanja ove godine. Spomenute su sve naše interesne katehetske grupe i njihovi voditelji, te ukratko protumačilo koji je smisao grupa. Pozvalo se i ostale koji se još nisu do sada uključivali da to učine u novoj školskoj godini. Najavljene su i nove grupe te nakana da se neke grupe drugačije postave i organiziraju.
Imamo zašto Gospodinu zahvaliti, ali imamo ga zašto i moliti. Posebno oni koji iz osnovne kreću u srednju školu, a iz srednje na fakultet. Za «osmaše» jedna od mogućnosti su i naše katoličke škole: Nadbiskupska klasična gimnazija na Šalati (za dečke i djevojke) i Ženska opća gimnazija Družbe sestara milosrdnica u Gundulićevoj. Naše katoličke škole nastoje dati naglasak i na kršćanskoj odgojnoj dimenziji. Vjerujemo da ima onih koji promišljaju i o duhovnom pozivu u svećeništvu i redovništvu. Naša sjemeništa i novicijati su otvoreni. Molimo za nova duhovna zvanja u našoj Crkvi i našoj župi.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

14. 4. 2024. – 20. 4. 2024.

Treći vazmeni tjedan

NED

14. 4.

8.00

11.00

+ Marija i Tomo Koren

PRO POPULO

UTO

16. 4.

19.00 Na nakanu
SRI

17. 4.

19.00 + Zvonko Đurin i Urša Baršić
ČET

18. 4.

19.00 + ob. Barišić i Lukić
PET

19. 4.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

20. 4.

19.00 + Jozo i Ivanka i ob. Jurakić i Maras

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content