Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Misijska nedjelja

Dok mi u našoj domovini u listopadu obilježavamo Dane kruha i zahvaljujemo dobrome Bogu za plodove zemlje u Crkvi se istodobno proslavom Misijske nedjelje spominjemo misija i najsiromašnijih među siromasima koji su gladni i kruha i Krista. Život u blagostanju ne smije nam zastrti pogled prema ljudima i cijelim narodima koji pate. Na jugu naše planete čuje se plač djece i odraslih osuđenih na glad i bolest, koji su bijedom povezani. I taj vapaj postaje sve glasniji i preko misionara koji nam svjedoče o njihovim patnjama dopire do nas i tiče se svih nas. Uz misijsku nedjelju, koja se slavi treće nedjelje listopada, ove godine 19. listopada, u kojoj su vjernici pozvani da budu otvorenog srca i široke ruke za misije, PMD posebno potiču kumstva u siromašnim misijskim zemljama u kojima je obvezna školarina. U troškove školovanja ulazi školarina, obvezna školska uniforma, školski pribor i djelomična pomoć u prehrani. Za osnovnu školu godišnja cijena je 100, a za srednju školu 300 eura. Školovanje bogoslova godišnje iznosi 1500, a sjemeništarca 500 eura. U cijenu je uključen boravak u sjemeništu – bogosloviji (internatu). Informacije se mogu dobiti u Papinskim misijskim djelima, Nova Ves 4, Zagreb, tel. 01/4669 – 253, e-mail: [email protected].

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30  sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • nakon sv. Misa prema potrebi

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA

Misne nakane

14. 7. 2024. – 20. 7. 2024.

Petnaesti tjedan kroz godinu

NED

14. 7.

8.30 PRO POPULO
UTO

16. 7.

19.00 + Ivica Komljenović
SRI

17. 7.

19.00 Za ozdravljenje
ČET

18. 7.

19.00 Na čast sv. Anti za ob. Matošević
PET

19. 7.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

20. 7.

19.00 + Ivica, Anđa i Oliver Domić

Raspored župnih kateheza

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.

Skip to content