Misijska nedjelja

Dok mi u našoj domovini u listopadu obilježavamo Dane kruha i zahvaljujemo dobrome Bogu za plodove zemlje u Crkvi se istodobno proslavom Misijske nedjelje spominjemo misija i najsiromašnijih među siromasima koji su gladni i kruha i Krista. Život u blagostanju ne smije nam zastrti pogled prema ljudima i cijelim narodima koji pate. Na jugu naše planete čuje se plač djece i odraslih osuđenih na glad i bolest, koji su bijedom povezani. I taj vapaj postaje sve glasniji i preko misionara koji nam svjedoče o njihovim patnjama dopire do nas i tiče se svih nas. Uz misijsku nedjelju, koja se slavi treće nedjelje listopada, ove godine 19. listopada, u kojoj su vjernici pozvani da budu otvorenog srca i široke ruke za misije, PMD posebno potiču kumstva u siromašnim misijskim zemljama u kojima je obvezna školarina. U troškove školovanja ulazi školarina, obvezna školska uniforma, školski pribor i djelomična pomoć u prehrani. Za osnovnu školu godišnja cijena je 100, a za srednju školu 300 eura. Školovanje bogoslova godišnje iznosi 1500, a sjemeništarca 500 eura. U cijenu je uključen boravak u sjemeništu – bogosloviji (internatu). Informacije se mogu dobiti u Papinskim misijskim djelima, Nova Ves 4, Zagreb, tel. 01/4669 – 253, e-mail: [email protected]