Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

MOLITVENA INICIJATIVA ˝Dvadeset i četiri sata za Gospodina˝

U sklopu Svete godine milosrđa, a po želji i odredbi pape Franje i našeg nadbiskupa Josipa, idućeg vikenda, uoči četvrte korizmene nedjelje,  održat će se u našoj župi, kao i u cijeloj Zagrebačkoj nadbiskupiji i u cijelom svijetu, molitvena inicijativa ˝Dvadeset i četiri sata za Gospodina˝.

Ova molitva održat će se u našoj župnoj crkvi u obliku bdijenja i klanjanja pred Presvetim oltarskim sakramentom od petka, 4. ožujka do subote, 5. ožujka 2016.

Molitvena inicijativa ˝Dvadeset i četiri sata za Gospodina˝ započet će u petak, 4. ožujka 2016. u 18.15 sati s pobožnošću Križnog puta, nakon čega će uslijediti sveta Misa u 19.00 sati. Nakon svete Mise, u 19.30 sati izložit će se Presveti oltarski sakrament te će uslijediti molitveni program do 22.00 sata. Od 22.00 sata započet će cjelonoćno i cjelodnevno molitveno bdijenje – župna crkva će cijelu noć s petka na subotu i cijeli dan u subotu ostati otvorena i bit će izložen Presveti oltarski sakrament, te je to vrijeme kada su svi vjernici pozvani doći u našu župnu crkvu i barem nakratko ostati u molitvi u Isusovoj prisutnosti. Ova molitvena inicijativa završava u subotu, 5. ožujka 2016. sa svetom Misom u 19.00 sati.

Pošto je najvažniji naglasak ovog Jubileja milosrđa stavljen na sakrament svete Ispovijedi i poticanje vjernika na pomirenje s Bogom, u vrijeme trajanja ove molitvene inicijative odnosno molitvenog bdijenja, svi vjernici imat će priliku pristupiti sakramentu Ispovijedi i to u petak, 4. ožujka 2016. od 19.30 do 22.00 sata i u subotu, 5. ožujka 2016. od 18.00 do 19.00 sati.

Molimo župljane da se jave za jednosatno dežuranje u župnoj crkvi u noći molitvenog bdijenja sa petka na subotu, a potrebno je popuniti termine od 22.00 sata u petak, 4. ožujka 2016. do 08.00 sati ujutro u subotu, 5. ožujka 2016., kako crkva i Presveti oltarski sakrament ni u jednom trenutku ne bi ostali sami.

Sve vas pozivamo i potičemo da se odazovete ovoj molitvenoj inicijativi – da sudjelujete u zajedničkim molitvenim programima, pristupite sakramentu Ispovijedi, a nastojte odvojiti i nekoliko trenutaka kada će te sami u vrijeme koje vam odgovara doći u crkvu i moliti u stvarnoj prisutnosti živoga Krista! Odazovimo se ovoj molitvenoj inicijativi pape Franje, odazovimo se Isusovu pozivu!

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30  sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • nakon sv. Misa prema potrebi

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA

Misne nakane

21. 7. 2024. – 27. 7. 2024.

Šestnaesti tjedan kroz godinu

NED

21. 7.

8.30 PRO POPULO
UTO

23. 7.

19.00 + Marko i Šima Tuzla
SRI

24. 7.

19.00 + Mile, Marija i Karlo Iličić
ČET

25. 7.

19.00 + Ana, Mijo, Mara i Anđa Zirdum i Ilija Mioč
PET

26. 7.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

27. 7.

19.00 + Ivan Čičak

Raspored župnih kateheza

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.

Skip to content