Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

NEDJELJA DOBROG PASTIRA

Pastir je jedan od naziva kojim zovemo Isusa. Isus je ne samo pastir nego DOBRI PASTIR. Odlika je pak dobrog pastira da daje život za ovce. Mi smo uspoređeni s ovcama ne zato što ne koristimo svoj razum, nego zato što idemo za Isusom kao što ovca u povjerenju ide za pastirom. Oni su povezani tako čvrsto kao prst i nokat. Osim toga ovca dobro prepoznaje glas pastira i dovoljan joj je njegov poziv da se odazove. Isus je dobar pastir, a mi kakve ovce?
Ovo je i nedjelja molitve za duhovna znanja. Naša župa uključuje se pokretanjem molitvene akcije za duhovna zvanja iz naše župe. Akcija će se sastojati u tome da prvog četvrtka u mjesecu na našem redovitom klanjanju molimo za zvanja. Prema tome pozivamo vas dragi župljani na klanjanje. To sigurno možeš učiniti. Obnovimo svi vjeru u Božju moć i naše velike potrebe za novim zvanjima. Budimo otvoreni za Božje poticaje i nadahnuća! Vapimo iskrenim srcem!

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

19. 5. 2024. – 25. 5. 2024.

Sedmi tjedan kroz godinu

NED

19. 5.

8.30

11.00

Na nakanu

PRO POPULO

UTO

21. 5.

19.00 + Kata i Ivo Jurić
SRI

22. 5.

19.00 + Kata i Ilkan Glavaš
ČET

23. 5.

19.00 + Ilija i Ana Dubravac
PET

24. 5.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

25. 5.

19.00 + Žarko i Kata Šužberić

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content