NEDJELJA MUKE GOSPODNJE – CVJETNICA

Iduće nedjelje, 29. ožujka 2015., je Nedjelja Muke Gospodnje – Cvjetnica. Cvjetnicom započinje Veliki tjedan, središnje vrijeme u jednoj crkvenoj godini kada se spominjemo Isusove muke i smrti na križu i konačno njegova Uskrsnuća koje je središnji događaj naše ljudske povijesti. Svete Mise su po nedjeljnom rasporedu u: 08.00, 09.30 i 11.00 sati. Svečana procesija s maslinovim grančicama bit će pod svetom Misom u 11.00 sati, stoga ćemo se uoči te Mise okupiti ispred crkve odakle ćemo u svečanoj procesiji ući u crkvu. Maslinove grančice moći će te dobiti prije svake svete Mise na ulazu u crkvu, a dobrovoljni prilog od maslina ide za potrebe Caritasa naše nadbiskupije i za naše vrijedne ministrante koje ćemo na kraju godine nagraditi izletom. Ne kupujte grančice negdje drugdje, bit će ih i ovdje, a svojim prilogom činite i dobro djelo.