Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

O odgoju – fra Zvjezdan Linić

Isus bi nas htio naučiti živjeti, on bi nas htio uvesti u školu svojega života. No tu zapinjemo  na nekim činjenicama: Isusov je život kratak, a mi bismo htjeli dugo živjeti, htjeli bismo biti priznati, uvažavani u društvu, a on je bio osuđen i umro neproznat;htjeli bismo uživati što više u ovom  svom životu, a on nije imao vremena da se odmori, htjeli bismo imati siguran krov nad glavom, komforan stan, a on nije imao kamo glavu nasloniti.                     I s pravom se onda pitamo u čemu je onda tajna Isusova života?

A upravo tu negdje otkrivamo Isusa.On je u suprotnosti s današnjim svijetom i pogodovanju ljudskoj komotnosti i želji za užitkom. Hedonistički mentalitet posebnmo na planu ljudske spolnosti kao da se nekako nameće. Djecu i mlade mnogostruko se poziva i uči kako što više uživati, ali bez neugodnih posljedica.. A tu je prostor brojnim poniženjima i razočaranjima. Isus naprotiv ne teži za  svojom komotnošću, ne živi za sebe. Davanje i predanje ispunjaju sve težnje Isusova srca.

Samo život koji nije okrenut prema sebi, nego prema drugima. Život koji se troši iz ljubavi za druge može osigurati onu sreću za kojom svi mi čeznemo. Jer je neizreciva sreća u spoznaji da je po našoj žrtvi netko usrećen. A mi smo svi usrećeni i spašeni po Isusovoj žrtvi ljubavi.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

19. 5. 2024. – 25. 5. 2024.

Sedmi tjedan kroz godinu

NED

19. 5.

8.30

11.00

Na nakanu

PRO POPULO

UTO

21. 5.

19.00 + Kata i Ivo Jurić
SRI

22. 5.

19.00 + Kata i Ilkan Glavaš
ČET

23. 5.

19.00 + Ilija i Ana Dubravac
PET

24. 5.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

25. 5.

19.00 + Žarko i Kata Šužberić

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content