Obavijest o ponovnom početku sv. Misa iz naše župe

Dragi župljani,
na svetkovinu sv. Josipa 19. ožujka 2020. zadnji puta smo zajedno slavili svetu misu u našoj župnoj crkvi, a evo u predvečerje svetkovine sv. Josipa Radnika pišem vam da od nedjelje 03. svibnja 2020. opet kreću svete mise sa narodom u našoj župi uz pridržavanje mjera koje propisuje HZJZ. Svete mise bit će u 8.00, 9.30 i 11.00 sati. Glavne napomene su da se u klupama drži distanca od po mogućnosti 2 metra, osim ako su u klupi članovi iste obitelji. Oni koji žele moći će svetu misu slušati na prostoru ispred crkve i slušati preko vanjskih zvučnika. Blagoslovljene vode i dalje neće biti u posudama u kojima inače je blagoslovljena voda, neće biti niti pružanja znaka mira, a sveta Pričest će se dijeliti samo na ruku. Starijim i bolesnim vjernicima preporučuje se da se još za neko vrijeme suzdrže od dolaska na liturgijska slavlja, pobožnosti, molitve ili obrede osobito na ona koja podrazumijevaju veći broj prisutnih, a posebno ako se ista mogu pratiti putem medija. Također se preporučuje da se suzdrže od dolaska na liturgijska slavlja, pobožnosti molitve ili obrede, osobe koje dijele kućanstvo s osobama starije životne dobi i osobe s kroničnim bolestima. Sudionici ne ulaze u vanjske prostore (dvorište) i unutarnje prostore ako imaju povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili koji su pod rizikom da su mogli biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 ili su pod sumnjom da bi mogli biti zaraženi s COVID-19 ili su u samoizolaciji. Prije odlaska na okupljanje u zatvorenom prostoru, svim sudionicima se preporučuje da izmjere kod kuće tjelesnu temperaturu. Ako je tjelesna temperature viša od 37,2 °C osoba treba odgoditi sudjelovanje u okupljanjima. Isto tako, osobe koje imaju simptome bilo koje bolesti (npr. kašalj, otežano disanje, učestalo disanje, grlobolja, glavobolja, učestalo kihanje, probavne smetnje, gubitak okusa ili mirisa itd.), treba odgoditi sudjelovanje u okupljanjima.
Ovu nedjelju na poseban način obilježavamo nedjelju Dobrog pastira što je znak da nas Isus, dobri pastir nije napustio i zaboravio kroz ovo vrijeme koje je iza nas.
Marko, župnik