Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Papa Benedikt XVI o Koncilu

Na Sabor se išlo ne samo radosno, nego puni zanosa bila su nevjerojatna očekivanja i nade da će se sve obnoviti, da će doći do novih Duhova, novog doba za Crkvu. Crkva je u to vrijeme bila još prilično jaka; nedjeljna praksa dobra, a svećenička i redovnička zvanja nešto  smanjena, ali još uvijek dostatna… Prva početna nakana – naizgled jednostavna – bila je reforma liturgije. Druga nakana bila je ekleziologija, a treća Riječ Božja, Objava, a potom ekumenizam. Što se tiče prvog pitanja, liturgije bile su tu gotovo dvije usporedne liturgije, pa se osjećala potreba da liturgija oltara i liturgija naroda postane jedna liturgija. Umjesto da bude zatvorena u nepoznati jezik koji se ne govori te neaktivna u sudjelovanju treba biti razumljiva i potrebna je stalna formacija kršćana… Crkva nije neka organizacija, nešto strukturalno, pravno, institucionalno, nego je ona tijelo, živa stvranost koja ulazi u moju dušu, tako da sam i ja sam, upravo sa svojom dušom koja vjeruje, sastavni dio Crkve kao takve.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

1. 10. 2023. – 7. 10. 2023.

26. tjedan kroz godinu

NED

1. 10.

8.30

11.00

+ Jozo Jurišić

PRO POPULO

UTO

3. 10.

19.00 Nakana ob. Dumančić
SRI

4. 10.

19.00 Na nakanu
ČET

5. 10.

19.00 + Pero Karadža
PET

6. 10.

19.00 zajedničke nakane
SUB

7. 10.

19.00 + Mara Karadža

Raspored župnih kateheza

8. razredi – ponedjeljkom u 20 h

3. razredi – subotom u 10 h

7. razredi – subotom u 11 h

4., 5. i 6. razredi – subotom u 12 h

Ministanti – prve subote u mjesecu u 18 h

Susreti počinju 1. listopada

Skip to content