Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Papa Benedikt XVI o Koncilu

Na Sabor se išlo ne samo radosno, nego puni zanosa bila su nevjerojatna očekivanja i nade da će se sve obnoviti, da će doći do novih Duhova, novog doba za Crkvu. Crkva je u to vrijeme bila još prilično jaka; nedjeljna praksa dobra, a svećenička i redovnička zvanja nešto  smanjena, ali još uvijek dostatna… Prva početna nakana – naizgled jednostavna – bila je reforma liturgije. Druga nakana bila je ekleziologija, a treća Riječ Božja, Objava, a potom ekumenizam. Što se tiče prvog pitanja, liturgije bile su tu gotovo dvije usporedne liturgije, pa se osjećala potreba da liturgija oltara i liturgija naroda postane jedna liturgija. Umjesto da bude zatvorena u nepoznati jezik koji se ne govori te neaktivna u sudjelovanju treba biti razumljiva i potrebna je stalna formacija kršćana… Crkva nije neka organizacija, nešto strukturalno, pravno, institucionalno, nego je ona tijelo, živa stvranost koja ulazi u moju dušu, tako da sam i ja sam, upravo sa svojom dušom koja vjeruje, sastavni dio Crkve kao takve.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

19. 5. 2024. – 25. 5. 2024.

Sedmi tjedan kroz godinu

NED

19. 5.

8.30

11.00

Na nakanu

PRO POPULO

UTO

21. 5.

19.00 + Kata i Ivo Jurić
SRI

22. 5.

19.00 + Kata i Ilkan Glavaš
ČET

23. 5.

19.00 + Ilija i Ana Dubravac
PET

24. 5.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

25. 5.

19.00 + Žarko i Kata Šužberić

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content