Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Peta uskrsna nedjelja

Isus govori o trsu i lozi ili vinu koje se stvara iz trsa i loze. Vino je plod trsa i rada ruku čovječjih. Isus je dakle taj trs,a mi loze. To znači da je vino djelo trsa-Krista i loze-čovjeka. Vino simbolizira cjelokupnu čovjekovu egzistenciju ostavarenu u toj božansko ljudskoj dvojnosti: biti svoj i biti od Boga. Dakle Isus ne govori o umiječu vinogradarstva nego o umijeću življenja. U odlomku o istinskom trsu i lozama Isus osam puta spominje donošenje ploda,a čak šesnaest puta ostanak loze na trsu. Time se intenzivira potreba učeničkog ostajanja u Kristu-trsu iz kojega plod crpi snagu života, polagano i ustrajno, u vjernosti i strpljivosti dozrijevanja. Sve dakle ima izvor u Njemu i on je jedini izvor plodnosti učenika. Odvojeni od njega učenici ne mogu ništa. Ili ako nešto i učine, to  neće imati trajne vrijednosti i ploda!

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

16. 6. 2024. – 22. 6. 2024.

Jedanaesti tjedan kroz godinu

NED

16. 6.

8.30 PRO POPULO
UTO

18. 6.

19.00 + Kata i Drago Sinanović
SRI

19. 6.

19.00 + Damir i Alojz Krsnik
ČET

20. 6.

19.00 + Vojko i Ana Egredžija i Angelina Delić
PET

21. 6.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

22. 6.

19.00 Za sve žrtve ideologija i totalitarnih režima

Raspored župnih kateheza

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.

Skip to content