Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

POČETAK ŠKOLSKE I VJERONAUČNE GODINE

Čovjek kao slobodno biće traži Boga. Vjerska je sloboda osnovni dar i ona ne podrazumijeva nikakav relativizam, niti indiferentizam. Konfesionalni vjeronauk prihvaćen u našim školama i slobodno izabran jedinstven je predmet usmjeren na dijalog sa svim ljudima. Crkva vjeronaučnu nastavu shvaća ne prvenstveno kao strateško nego komunikacijsko djelovanje. Konfesionalni katolički vjeronauk ispravno shvaćen njeguje slobodu misli učenika i odgaja njihovo vlastito prosuđivanje i djelovanje na dobro svakoga od njih i cjelokupnog društva. No Katolička Crkva u Republici Hrvatskoj želi, ipak svakome djetetu i mladoj osobi neizostavno pružiti i mogućnost otkrivanja vlastitog puta te odgovora na Božji poziv, tako da ta navještena riječ ne bude samo izgovorena i naučena kao neka istina, nego da oni kojima je riječ upućena istinski dožive nauk vjere. Bez povezanosti s vjerom praksom i zajednicom neke istine ostaju apstraktne. Školski vjeronauk nužno je povezati sa župnom katehezom tamo gdje se to iskreno i istinski želi.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

23. 6. 2024. – 29. 6. 2024.

Dvanaesti tjedan kroz godinu

ED

23. 6.

8.30 PRO POPULO
UTO

25. 6.

19.00 + Slavko Tomšić, Emilko i Janja Tutić
SRI

26. 6.

19.00 + Ivo Komljenović
ČET

27. 6.

19.00 Na nakanu
PET

28. 6.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

29. 6.

19.00 + Mijat Tolić, Anto, Jela i Anto Kurtušić

Raspored župnih kateheza

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.

Skip to content