Poruka biskupa HBK o 20-toj obljetnici vjeronauka u školi, ususret Godini vjere

Iskustvo vjere pozvani smo kao Crkva priopćavati i vjeronaukom. A upravo se vjeronauk u našoj javnosti često predstavlčja kao nepotreban. Ogorčeni smo činjenicom njegova stalnog dovođenja u pitanje kao redovitog predmeta u okviru osnovnoga i srednjeg školstva. K tomu i činjenicom različitih oblika diskriminacije vjeronauka kao predmeta. To predstavlja izravno obezvrijeđivanje prava vas roditelja i vaše djece da odgajate u skladu s vašim uvjerenjem. Nažalost sve to rađa povlačenjem roditelja u „anonimnost šutljive većine“ dok se rijetki pojedinačni primjeri ispisa iz vjeronauka predstavljaju kao redovita pojava te tumače da je taj predmet neprivlačan. Dragi roditelji, djeco i mladi! U ljubavi vas podsjećamo da je put vjere svakog od nas započeo krštenjem. Na tom  putu vjere spoznavamo da vjerovati znači odlučiti se biti i živjeti s Gospodinom. Stoga vas pred nadolazećom Godinom vjere pozivamo da i dalje bez straha upisujete svoju djecu na vjeronauk u školi. Dragi roditelji, s novom  radošću u srcu uživajte Božju riječ! Draga djeco i mladi, vjeronauk u školi učinite mjestom vašeg istinitog i trajnog obraćenja Gospodinu, jedinom Spasitelju svijeta!

• nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati

• od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

• svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

19. 5. 2024. – 25. 5. 2024.

Sedmi tjedan kroz godinu

Na nakanu