Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Poruka biskupa HBK o 20-toj obljetnici vjeronauka u školi, ususret Godini vjere

Iskustvo vjere pozvani smo kao Crkva priopćavati i vjeronaukom. A upravo se vjeronauk u našoj javnosti često predstavlčja kao nepotreban. Ogorčeni smo činjenicom njegova stalnog dovođenja u pitanje kao redovitog predmeta u okviru osnovnoga i srednjeg školstva. K tomu i činjenicom različitih oblika diskriminacije vjeronauka kao predmeta. To predstavlja izravno obezvrijeđivanje prava vas roditelja i vaše djece da odgajate u skladu s vašim uvjerenjem. Nažalost sve to rađa povlačenjem roditelja u „anonimnost šutljive većine“ dok se rijetki pojedinačni primjeri ispisa iz vjeronauka predstavljaju kao redovita pojava te tumače da je taj predmet neprivlačan. Dragi roditelji, djeco i mladi! U ljubavi vas podsjećamo da je put vjere svakog od nas započeo krštenjem. Na tom  putu vjere spoznavamo da vjerovati znači odlučiti se biti i živjeti s Gospodinom. Stoga vas pred nadolazećom Godinom vjere pozivamo da i dalje bez straha upisujete svoju djecu na vjeronauk u školi. Dragi roditelji, s novom  radošću u srcu uživajte Božju riječ! Draga djeco i mladi, vjeronauk u školi učinite mjestom vašeg istinitog i trajnog obraćenja Gospodinu, jedinom Spasitelju svijeta!

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

26. 11. 2023. – 2. 12. 2023.

34. tjedan kroz godinu

NED

26. 11.

8.30

11.00

+ Kata Lovričić

PRO POPULO

UTO

28. 11.

19.00 + Jozo Gavrić
SRI

29. 11.

19.00 + Anđa Šalić
ČET

30. 11.

19.00 + Marko, Ivan i Pava Andrić
PET

1. 12.

19.00 zajedničke nakane
SUB

2. 12.

19.00 + Anto i Ruža Petric

Raspored župnih kateheza

8. razredi – ponedjeljkom u 20.15 h

7. razredi – ponedjeljkom u 19.30 h

3. razredi – subotom u 10 h

2. razredi – subotom u 11 h

4., 5. i 6. razredi – subotom u 12 h

Ministanti – prve subote u mjesecu u 18 h

Novi raspored vrijedi od 1. studenoga

Skip to content