PRESVETO SRCE ISUSOVO I MARIJINO

Blagdan Srca Isusova po kalendaru je uvijek u treći petak poslije Duhova, a naredni dan, u subotu, blagdan je Srca Marijina. Ove godine to je 30. i 31. svibnja. Ovom pobožnošću slavi se Isus Krist Bogočovjek simbolom – srca. Temelj pobožnosti je u Svetom pismu, koje jedinstvo čovječjeg tijela i duha, osobni čovjekov život, središte čovjekovih osjećaja, napose ljubavi, rado označava slikom i riječju – srce.
Iako je blagdan Presvetog Srca Isusova ove godine bio 30. svibnja, u Marijinu mjesecu, Crkva tradicionalno cijeli mjesec lipanj posvećuje pobožnosti Srca Isusova. Stoga se preporučuje da se u zajednicama ili pojedinačno moli Zlatna krunica, litanije Srcu Isusovu i odabrani tekstovi iz Sv. pisma osobito Poslanice sv. Ivana apostola koje najjače izražavaju Isusovu i Očevu ljubav prema ljudima.