Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Proslavili smo Vidovo


Katolička agencija IKA najavila je naše slavlje i objavila ovaj izvještaj sa slavlja(donosimo dio izvještaja ostalo pročitajte na web str IKE) “Svoga nebeskog zaštitnika sv. Vida, mučenika prvih kršćanskih stoljeća, mlada župa Petruševec svečano je proslavila na njegov blagdan.Najsvečanije je bilo središnje večernje bogoslužje, a predslavio ga je mons.dr. Juraj Batelja, postulator kauze kardinala Franje Kuharića. Tom prigodom proslavljena je i 20. obljetnica blagoslova nove kapele, tada filijale župe Savica-Šanci, koju je na Vidovo 1992. blagoslovio krdinal Kuharić. Kapela je kasnije postala župna crkva, uz koju su dograđene župne dvorane,župni stan te drugi sadržaji. Uvodeći u misno slavlje, mons. Batelja kazao je da je prvi puta u toj župi, te izrazio oduševljenje velikim brojem djece i mladih na misnom slavlju, koje je pjesmom uveličao Zbor mladih. U homiliji govoreći o sv. Vidu, oslikao je život tog mladog mučenika s početka 4. st., kazavši da je on jedan od onih svetaca koje puk veoma štuje, ali o kojemu je malo povijesno zajamčeno. Za njegovu povijesnu opstojnost najsigurnije je jamstvo štovanje što se oko njegova lika rano razvilo. Mučeništvo mladog Vida povezao je s mučeništvom Ajojzija Stepinca.Osvrnuo se i na ulogu obitelji i obiteljskog odgoja. Gradnja nove crkve, koja je prijeka potreba zasada je u daljnjem planu, kazao je župnik jedne od najmlađih, ali vjerski i duhovno jedne od najbogatijih zagrebačkih, posebno prigradskih župa. Župa je mlada, lanjske godine proslavila je 10. obljetnicu, a mlada je i po dobi župljana, osobito brojih mladih obitelji.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

21. 4. 2024. – 27. 4. 2024.

Četvrti vazmeni tjedan

NED

21. 4.

8.30

11.00

+ ob. Pranjković

PRO POPULO

UTO

23. 4.

19.00 + Đurđica Adrić
SRI

24. 4.

19.00 + Ana i Vinko Šalić i ob. Kičić
ČET

25. 4.

19.00 + Jakov, Luca i ob. Pavić, Marko i Jela Kalauz, Zvonko Pavić i Jela Mikšić
PET

26. 4.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

27. 4.

19.00 + Ana Kuzmec

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content