PRVA KORIZMENA NEDJELJA – ČISTA

Kakvo ti je lice? Je li to tvoje pravo lice ili neka vrsta maske za svakodnevnu uporabu, za svakodnevno ophođenje s bližnjima?
Sasvim je razumljivo kad u dane karnevala namjestiš neko posve drugačije lice. Ta svatko ima potrebu glumiti ponekad bedaka i veseli ga hodati uokolo s crvenim kvrgastim nosom ili se sakriti iza lica nekog klauna, velikog čarobnjaka, egzotične princeze ili lopova s crnom “njuškom”.
Slobodno glumi jedan dan klauna, to može biti zdravo. Ali ne igraj se svaki dan kazališta. Ne mijenjaj svoje lice kao što mijenjaš košulju: razgovorljiv i šarmantan u krugu prijatelja a šutljiv i nadut kod kuće; neslomiv kad vodiš riječ a laskav kad si podređeni.
Neka tvoje lice uvijek bude ogledalo srca, zato se najprije pobrini za dobro srce. (Phil Bosmans)