Prva korizmena nedjelja

Isus je u pustinji iskušavan četrdeset dana. U biblijskoj simbolici broj četrdeset označava trajanje jedne ljudske generacije. Tako čitavi život na zemlji postaje „vremenom kušnje“. No to nas ne straši jer Isusu u pustinji „anđeli služahu“. Naša je kušnja otkupljena Božjom blizinom, njegovim služenjem. Stoga pustinja i odricanje za istinskog vjernika nikada nemaju samo naglasak nečeg negativnog. Kako zgodno netko postavi pitanje: KORIZMA – VRIJEME ODRICANJA ILI PRIMANJA? Odričemo se da bismo bili spremni više primiti ono što samo Bog može dati. Očekujemo li mi da nam Bog nešto dade?
Često trčimo u pustinju kako bismo pronašli Sina Božjega, dok je njegov dolazak zapravo poput izlaska sunca koji smo gotovo zanemarili !!!
Ove nedjelje, 1.ožujka 2009. u 10,50 sati prvi program Hrvatskog radija prenosit će misu iz naše župe. Prije mise će biti predstavljena naša župa. Poslušajte!