SLAVLJE SVETE POTVRDE

U subotu 26. travnja u 11 sati bilo je slavlje podjele sakramenta Sv. Potvrde. U ime Crkve Potvrdu je podijelio preč.Ivan Miklenić gl.urednik Glasa Koncila. Krizma ili potvrda jest sakrament u kojem krštenik prima puninu Duha Svetoga da bi svojom zrelom vjerom i životom svjedočio za Isusa Krista. Ovaj sakrament utiskuje neizbrisiv pečat i zato se prima samo jednom. Isus naziva Duha Svetoga Braniteljem i Tješiteljem. On će braniti i tješiti svoju Crkvu, ali će i njegove učenike uvoditi u istinu koju je Isus objavio. Duh Sveti jest Duh Oca i Sina. To je veza, vječna ljubav između Oca i Sina. U krštenju primamo po prvi put Duha Svetoga ,a puninu Duha primamo u sakramentu potvrde.
Krizmanici su djelitelju Sv. Potvrde preč. Ivanu Mikleniću izradili i predali krunicu kao znak sjećanja i zahvalnosti.