Sretan Uskrs!

Uskrs ne znači da je Isus nekamo otišao od nas. On je zapravo ostao među nama. No. On nije prisutan na naš, tjelesni način, on ne zauzima neki prostor nego istovremeno zauzima sve prostore, čitav je kod svakog čovjeka, istovremeno na nebu i na zemlji. On sjedi zdesna Bogu, a to znači da kao čovjek ima svu vlast nad nebom i nad zemljom. On je i na zemlji, kroz svoju Crkvu. Uskrs je stvarnost koja u nama živi i želi se u nama razviti. Tek Uskrs pokazuje kako veličanstvenu perspektivu i život u izobilju ima čovjek. Stoga Uskrs treba slaviti. Taj dan treba imati najbolja jela i pića, najbolje odijelo, najbolje ukrašen dom. Sve oko nas trebalo bi podsjećati da nismo podložni smrti. Smrt nije kraj!!! Posljednju riječ ima Uskrs!! Uskrs govori svakom patniku – IZDRŽI! Pružimo si ruke i zaželimo da svaki od nas sretno uđe u Uskrs. To je jedina nada, jedino što ne smijemo promašiti. I ne dozvoli da nikakva tuga nadvlada radost USKRSNUĆA!!!