Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

SVETI PETAR I PAVAO

Apostolski prvaci sv. Petar i sv. Pavao zauzimaju u kršćanstvu središnje i nezaobilazno mjesto. Ova je godina osim toga godina Sv. Pavla. Apostol Petar je temelj Crkve i vidljivi znak Isusov, dok je Pavao tumač dubina vjere. Veliki obraćenik i primjer kako Božja milost može mijenjati čovjeka. Molimo moćni zagovor velikih svetaca, uzora vjere i svjedočenja Isusa Krista.
Papa Benedikt XVI. na današnju svetkovinu svetih apostola Petra i Pavla predvodio je u bazilici Sv. Petra svečanu misu u tijeku koje je prema drevnom običaju podijelio palij nadbiskupima metropolitima koje je imenovao u tijeku protekle godine. Među njima je bio i prvi đakovačko-osječki nadbiskup metropolit Marin Srakić, predsjednik Hrvatske biskupske konferencije, kojega je Papa ohrabrio, zaželjevši mu puno uspjeha u pastoralnoj djelatnosti u novoustrojenoj nadbiskupiji metropoliji. U subotu je Papa Benedikt XVI. otvorio u rimskoj bazilici Svetog Pavla izvan zidinameđunarodnu Godinu sv. Pavla. Ušavši u baziliku zajedno s ekumenskim patrijarhom Bartolomejom I. kroz “Pavlova vrata”, koja će 365 dana biti otvorena hodočasnicima, Papa je upalio plamen koji će gorjeti tijekom cijele godine. Pavlova godina, koja podsjeća na 2000. rođendan Apostola naroda, traje do 29. lipnja iduće godine.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30  sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • nakon sv. Misa prema potrebi

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA

Misne nakane

21. 7. 2024. – 27. 7. 2024.

Šestnaesti tjedan kroz godinu

NED

21. 7.

8.30 PRO POPULO
UTO

23. 7.

19.00 + Marko i Šima Tuzla
SRI

24. 7.

19.00 + Mile, Marija i Karlo Iličić
ČET

25. 7.

19.00 + Ana, Mijo, Mara i Anđa Zirdum i Ilija Mioč
PET

26. 7.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

27. 7.

19.00 + Ivan Čičak

Raspored župnih kateheza

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.

Skip to content