Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

SVETI PETAR I PAVAO

Apostolski prvaci sv. Petar i sv. Pavao zauzimaju u kršćanstvu središnje i nezaobilazno mjesto. Ova je godina osim toga godina Sv. Pavla. Apostol Petar je temelj Crkve i vidljivi znak Isusov, dok je Pavao tumač dubina vjere. Veliki obraćenik i primjer kako Božja milost može mijenjati čovjeka. Molimo moćni zagovor velikih svetaca, uzora vjere i svjedočenja Isusa Krista.
Papa Benedikt XVI. na današnju svetkovinu svetih apostola Petra i Pavla predvodio je u bazilici Sv. Petra svečanu misu u tijeku koje je prema drevnom običaju podijelio palij nadbiskupima metropolitima koje je imenovao u tijeku protekle godine. Među njima je bio i prvi đakovačko-osječki nadbiskup metropolit Marin Srakić, predsjednik Hrvatske biskupske konferencije, kojega je Papa ohrabrio, zaželjevši mu puno uspjeha u pastoralnoj djelatnosti u novoustrojenoj nadbiskupiji metropoliji. U subotu je Papa Benedikt XVI. otvorio u rimskoj bazilici Svetog Pavla izvan zidinameđunarodnu Godinu sv. Pavla. Ušavši u baziliku zajedno s ekumenskim patrijarhom Bartolomejom I. kroz “Pavlova vrata”, koja će 365 dana biti otvorena hodočasnicima, Papa je upalio plamen koji će gorjeti tijekom cijele godine. Pavlova godina, koja podsjeća na 2000. rođendan Apostola naroda, traje do 29. lipnja iduće godine.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

14. 4. 2024. – 20. 4. 2024.

Treći vazmeni tjedan

NED

14. 4.

8.00

11.00

+ Marija i Tomo Koren

PRO POPULO

UTO

16. 4.

19.00 Na nakanu
SRI

17. 4.

19.00 + Zvonko Đurin i Urša Baršić
ČET

18. 4.

19.00 + ob. Barišić i Lukić
PET

19. 4.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

20. 4.

19.00 + Jozo i Ivanka i ob. Jurakić i Maras

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content