Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Svetkovina Krista Kralja svega stvorenja

Svetkovina Krista Kralja svega stvorenja završetak je crkvene godine, a za sve kršćane snažan podsjetnik na konačnu perspektivu svake ljudske osobe i čitavog čovječanstva. Isus Krist Kralj, ispunivši svoje mesijansko poslanje koje mu je namijenio Otac, primio je od Oca vlast, čast i kraljevstvo te se ni u jednom, ljudskom životu, ni u životu obitelji, naroda i čovječanstva ništa ne događa bez njegova znanja, bez njegove prisutnosti – ako mu čovjek dopusti i omogući -.bez njegova sudjelovanja. Završetak crkvene godine podsjeća i na završetak osobnog života. Svi ćemo stati pred sud Božji, tvrdi Sv. Pavao, i svaki će od nas Bogu dati račun za ono što je u životu radio. Svaki i osobni i zajednički križ u životu u sebi nosi zraku Uskrsne pobjede. Bez Uskrsnuća mi kršćani nemamo smisla. Ono je zalog budućnosti koja nije kraj svijeta nego dovršenje spasenja i vječni život.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

14. 4. 2024. – 20. 4. 2024.

Treći vazmeni tjedan

NED

14. 4.

8.00

11.00

+ Marija i Tomo Koren

PRO POPULO

UTO

16. 4.

19.00 Na nakanu
SRI

17. 4.

19.00 + Zvonko Đurin i Urša Baršić
ČET

18. 4.

19.00 + ob. Barišić i Lukić
PET

19. 4.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

20. 4.

19.00 + Jozo i Ivanka i ob. Jurakić i Maras

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content