Svetkovina Krista Kralja svega stvorenja

Svetkovina Krista Kralja svega stvorenja završetak je crkvene godine, a za sve kršćane snažan podsjetnik na konačnu perspektivu svake ljudske osobe i čitavog čovječanstva. Isus Krist Kralj, ispunivši svoje mesijansko poslanje koje mu je namijenio Otac, primio je od Oca vlast, čast i kraljevstvo te se ni u jednom, ljudskom životu, ni u životu obitelji, naroda i čovječanstva ništa ne događa bez njegova znanja, bez njegove prisutnosti – ako mu čovjek dopusti i omogući -.bez njegova sudjelovanja. Završetak crkvene godine podsjeća i na završetak osobnog života. Svi ćemo stati pred sud Božji, tvrdi Sv. Pavao, i svaki će od nas Bogu dati račun za ono što je u životu radio. Svaki i osobni i zajednički križ u životu u sebi nosi zraku Uskrsne pobjede. Bez Uskrsnuća mi kršćani nemamo smisla. Ono je zalog budućnosti koja nije kraj svijeta nego dovršenje spasenja i vječni život.

Povezane obavijesti