Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Svetkovina Krista Kralja svega stvorenja

Svetkovina Krista Kralja svega stvorenja završetak je crkvene godine, a za sve kršćane snažan podsjetnik na konačnu perspektivu svake ljudske osobe i čitavog čovječanstva. Isus Krist Kralj, ispunivši svoje mesijansko poslanje koje mu je namijenio Otac, primio je od Oca vlast, čast i kraljevstvo te se ni u jednom, ljudskom životu, ni u životu obitelji, naroda i čovječanstva ništa ne događa bez njegova znanja, bez njegove prisutnosti – ako mu čovjek dopusti i omogući -.bez njegova sudjelovanja. Završetak crkvene godine podsjeća i na završetak osobnog života. Svi ćemo stati pred sud Božji, tvrdi Sv. Pavao, i svaki će od nas Bogu dati račun za ono što je u životu radio. Svaki i osobni i zajednički križ u životu u sebi nosi zraku Uskrsne pobjede. Bez Uskrsnuća mi kršćani nemamo smisla. Ono je zalog budućnosti koja nije kraj svijeta nego dovršenje spasenja i vječni život.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30  sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • nakon sv. Misa prema potrebi

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA

Misne nakane

21. 7. 2024. – 27. 7. 2024.

Šestnaesti tjedan kroz godinu

NED

21. 7.

8.30 PRO POPULO
UTO

23. 7.

19.00 + Marko i Šima Tuzla
SRI

24. 7.

19.00 + Mile, Marija i Karlo Iličić
ČET

25. 7.

19.00 + Ana, Mijo, Mara i Anđa Zirdum i Ilija Mioč
PET

26. 7.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

27. 7.

19.00 + Ivan Čičak

Raspored župnih kateheza

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.

Skip to content