Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

TRAŽIMO VOLONTERKU ILI VOLONTERA KOJI BI PREUZELI BRIGU O KIĆENJU CRKVE I O CVJETNIM ARANŽMANIMA ZA CRKVU

Nakon sedam godina volontiranja od službe naše župne cvjećarice, koja se brinula o kićenju i uljepšavanju naše župne crkve i o izradi cvjetnih aranžmana za našu crkvu, na kraju ove godine oprašta se gospođa Zorana Idžan. U ime cijele naše župne zajednice izričem joj priznanje i zahvalnost na sedam godina dragovoljnog vršenja ove zahtjevne i važne službe.
Od početka iduće godine ovu važnu službu vođenja brige o kićenju župne crkve trebao bi preuzeti netko drugi, te tražimo volonterku ili volontera koji bi dragovoljno, volonterski vršili ovu službu i brinuli se o kićenju i uljepšavanju naše župne crkve i o izradi cvjetnih aranžmana za našu crkvu. Vjerujem da će se u našoj župi pronaći neka dobra duša koja će biti spremna preuzeti ovu važnu službu i žrtvovati se za našu župnu zajednicu, a dragi Bog zasigurno neće ostati niti gluh niti nijem za osobu koja preuzima tako važnu i zahtjevnu službu i za njezine molitve i potrebe. Činjenje dobra drugome, a pogotovo cijeloj župnoj zajednici jako je kao najuzvišenija molitva i jače nego bilo koja pobožnost. Odazovimo se ovom Božjem pozivu jer uljepšavanje Božje kuće je uistinu uzvišen poziv, poslanje i poseban način odavanja slave dragome Bogu.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

23. 6. 2024. – 29. 6. 2024.

Dvanaesti tjedan kroz godinu

ED

23. 6.

8.30 PRO POPULO
UTO

25. 6.

19.00 + Slavko Tomšić, Emilko i Janja Tutić
SRI

26. 6.

19.00 + Ivo Komljenović
ČET

27. 6.

19.00 Na nakanu
PET

28. 6.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

29. 6.

19.00 + Mijat Tolić, Anto, Jela i Anto Kurtušić

Raspored župnih kateheza

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.

Skip to content