Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Treća nedjelja Adventa – Nedjelja Caritasa

Caritas Zagrebačke nadbiskupije osnovao je zagrebački nadbiskup mons. Antun Bauer 20. listopada 1933. godine tako da ove godine kao najstariji nad/biskupijski Caritas u Hrvatskoj obilježava 75. obljetnicu osnutka. Sedamdesetpeta obljetnica Caritasa Zagrebačke nadbiskupije obilježava se već cijelu godinu protkana brojnim karitativnim, edukativnim i duhovnim sadržajima. Današnjim središnjim misnim slavljem u zagrebačkoj katedrali, predvođenim zagrebačkim nadbiskupom Josipom kardinalom Bozanićem, izrečena je zahvala Bogu za sve dobro što ga se u ovih 75 godina udostojao učiniti preko Caritasa Zagrebačke nadbiskupije. Tijekom slavlja pomolili smo se za sve one koji su svih ovih godina podupirali naš rad ili su bili dio Caritasa, a više nisu među nama, kao i za sve današnje vjerne prijatelje, dobročinitelje, volontere i djelatnike. S posebnom ljubavlju molili smo za naše štićenike, pojedince i obitelji radi kojih Caritas postoji. Uzoriti kardinal Bozanić zazvao je na sve nas Božji blagoslov kako bismo nastavili pružati svjedočanstvo Božje ljubavi prema čovjeku. Danas se obilježava i Nedjelja Caritasa u svim župama i nad/biskupijama kako bi se vjernike učinilo osjetljivima za važnost i potrebe karitativnog rada odnosno svjedočanstva djelatne ljubavi – caritasa.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

19. 5. 2024. – 25. 5. 2024.

Sedmi tjedan kroz godinu

NED

19. 5.

8.30

11.00

Na nakanu

PRO POPULO

UTO

21. 5.

19.00 + Kata i Ivo Jurić
SRI

22. 5.

19.00 + Kata i Ilkan Glavaš
ČET

23. 5.

19.00 + Ilija i Ana Dubravac
PET

24. 5.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

25. 5.

19.00 + Žarko i Kata Šužberić

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content