Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Treća nedjelja Adventa – Nedjelja Caritasa

Caritas Zagrebačke nadbiskupije osnovao je zagrebački nadbiskup mons. Antun Bauer 20. listopada 1933. godine tako da ove godine kao najstariji nad/biskupijski Caritas u Hrvatskoj obilježava 75. obljetnicu osnutka. Sedamdesetpeta obljetnica Caritasa Zagrebačke nadbiskupije obilježava se već cijelu godinu protkana brojnim karitativnim, edukativnim i duhovnim sadržajima. Današnjim središnjim misnim slavljem u zagrebačkoj katedrali, predvođenim zagrebačkim nadbiskupom Josipom kardinalom Bozanićem, izrečena je zahvala Bogu za sve dobro što ga se u ovih 75 godina udostojao učiniti preko Caritasa Zagrebačke nadbiskupije. Tijekom slavlja pomolili smo se za sve one koji su svih ovih godina podupirali naš rad ili su bili dio Caritasa, a više nisu među nama, kao i za sve današnje vjerne prijatelje, dobročinitelje, volontere i djelatnike. S posebnom ljubavlju molili smo za naše štićenike, pojedince i obitelji radi kojih Caritas postoji. Uzoriti kardinal Bozanić zazvao je na sve nas Božji blagoslov kako bismo nastavili pružati svjedočanstvo Božje ljubavi prema čovjeku. Danas se obilježava i Nedjelja Caritasa u svim župama i nad/biskupijama kako bi se vjernike učinilo osjetljivima za važnost i potrebe karitativnog rada odnosno svjedočanstva djelatne ljubavi – caritasa.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

3. 12. 2023. – 9. 12. 2023.

1. tjedan došašća

NED

3. 12.

8.30

11.00

+ Marko, Marija, Mirko i Zorka Orlovac

PRO POPULO

PON

4. 12.

6.00 + Franjo i Pava Bulajić
UTO

5. 12.

6.00 + Zorka Bumbar
SRI

6. 12.

6.00 Za Antu, Marka, Tomislava i Jelenu
ČET

7. 12.

6.00 + Mate i Jurka Lucić
PET

8. 12.

6.00 zajedničke nakane
SUB

9. 12.

6.00 + Andrija, Marko, Marija i Zora Brigadir

Raspored župnih kateheza

8. razredi – ponedjeljkom u 20.15 h

7. razredi – ponedjeljkom u 19.30 h

3. razredi – subotom u 10 h

2. razredi – subotom u 11 h

4., 5. i 6. razredi – subotom u 12 h

Ministanti – prve subote u mjesecu u 18 h

Novi raspored vrijedi od 1. studenoga

Skip to content