Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Treća uskrsna nedjelja

Vijest o Isusovu uskrsnuću izaziva ushit, radost, oduševljenje, ali i strah. Evanñelisti ne prešućuju strah. Zašto strah? Svjedočanstvom o strahu učenika evanñelisti žele bistriti našu vjeru u uskrsnuće. Jer Uskrsnuće i pred nas stavlja mnoštvo pitanja: Na koji je način Krist i dalje živ? Gdje ga se može susresti?Što se s Isusovim uskrsnućem mijenja u našim životima? Isus jasno pita ućenike: Zašto ste prestrašeni. I onda kaže: Ne bojte se! Mir vama!Iz straha bi se trebalo roditi strahopoštovanje i molitva da nam Isus kao apostolima otvori pamet da razumijemo pisma i sve što je u njima napisano o Isusu. Isusovo uskrsnuće daje tek pravi pogled na cijelo Sveto pismo. O njemu je pisano da bi mi vjerovali. A i sami evanđelisti pišu, kako jasno svjedoči Ivan, da bi mi vjerovali i imali život u imenu Isusa uskrsnuloga!

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30  sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • nakon sv. Misa prema potrebi

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA

Misne nakane

21. 7. 2024. – 27. 7. 2024.

Šestnaesti tjedan kroz godinu

NED

21. 7.

8.30 PRO POPULO
UTO

23. 7.

19.00 + Marko i Šima Tuzla
SRI

24. 7.

19.00 + Mile, Marija i Karlo Iličić
ČET

25. 7.

19.00 + Ana, Mijo, Mara i Anđa Zirdum i Ilija Mioč
PET

26. 7.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

27. 7.

19.00 + Ivan Čičak

Raspored župnih kateheza

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.

Skip to content