Treća uskrsna nedjelja

Vijest o Isusovu uskrsnuću izaziva ushit, radost, oduševljenje, ali i strah. Evanñelisti ne prešućuju strah. Zašto strah? Svjedočanstvom o strahu učenika evanñelisti žele bistriti našu vjeru u uskrsnuće. Jer Uskrsnuće i pred nas stavlja mnoštvo pitanja: Na koji je način Krist i dalje živ? Gdje ga se može susresti?Što se s Isusovim uskrsnućem mijenja u našim životima? Isus jasno pita ućenike: Zašto ste prestrašeni. I onda kaže: Ne bojte se! Mir vama!Iz straha bi se trebalo roditi strahopoštovanje i molitva da nam Isus kao apostolima otvori pamet da razumijemo pisma i sve što je u njima napisano o Isusu. Isusovo uskrsnuće daje tek pravi pogled na cijelo Sveto pismo. O njemu je pisano da bi mi vjerovali. A i sami evanđelisti pišu, kako jasno svjedoči Ivan, da bi mi vjerovali i imali život u imenu Isusa uskrsnuloga!