Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

TRODNEVNA DUHOVNA PRIPRAVA ZA KRIZMU

Ove smo se godine poticajem naše vjeroučiteljice Vere Javni, koja i vodi kandidate za Krizmu odlučili na nešto što je bilo novo i nama i samim kandidatima za sv. Potvrdu. Naime okupili smo ih na trodnevnu pripremu, 15.16.i 17. travnja, koja se sastojala i od učenja kroz kratke prezentacije vjerskog sadržaja i kroz radionice, i kroz slavlja svete Euharistije na kojima su nam gosti bili vlč. Danijel Dukić kapelan iz župe Sv. Blaža sa svojim mladim krizmanicima, te vlč. Dominik Matošević koji je u našoj Nadbiskupiji zadužen za sve mlade. Vjeroučiteljici Veri su zdušno pomagali naši animatori u grupama: Renata Blažić, Gordana Štambuk, Marina Karadža i Matko Orenda. Pjesmu su i na grupama i na misi predvodili i svirkom i glasom Zvonimir Guć i Matko Orenda te naša krizmanica Ivana Javni. Trud koji je uložen donijet će sigurni smo plodove koje će Božja milost uz našu suradnju umnožiti svakome prema potrebama i raspoloženju njegove duše.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

16. 6. 2024. – 22. 6. 2024.

Jedanaesti tjedan kroz godinu

NED

16. 6.

8.30 PRO POPULO
UTO

18. 6.

19.00 + Kata i Drago Sinanović
SRI

19. 6.

19.00 + Damir i Alojz Krsnik
ČET

20. 6.

19.00 + Vojko i Ana Egredžija i Angelina Delić
PET

21. 6.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

22. 6.

19.00 Za sve žrtve ideologija i totalitarnih režima

Raspored župnih kateheza

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.

Skip to content