Upozorenje o djelovanju lažnog svećenika

Zagrebačka nadbiskupija
Nadiskupski duhovni stol

Broj: 1107/2018

Župe Zagrebačke nadbiskupije

Predmet: Upozoranje o djelovanju lažnog svećenika

Prečasni/velečasni Gospodine!

Budući da je Nadbisupski duhovni stol primio obavijest o djelovanju lažnog svećenika koje se, odjeven u habit bijele boje, predstavlja kao “brat Andrej”, zalazi u crkvene prostore, polaže ruke na vjernike i moli nad njima, prikuplja novčane priloge i upisuje misne nakane te na upozorenja reagira burno i agresivno, ovime Vas pozivamo na oprez i razboritost.

Riječ je o osuđivanom Jandri Daliću koji je već poznat javnosti i o čijem se postupanju može pročitati na različitim internetskim portalima. Isti je početkom mjeseca svibnja ove godine, fizički nasrnuo na župnika i vjernike u jednoj zagrebačkoj župi. Priveden je i pravomoćno osuđen na uvjetnu kaznu te se nakon pritvora ponovno nalazi na slobodi.

Da bi se izbjegle neugodnosti i neprilike, kao i moguće iskorištavanje vjernika, molimo Vas da u redovitim župnim obavijestima vjernike informirate o ovome slučaju, te ih potaknete na razboritos da ne bi nasjedali na moguće prijevare.

Sve dobro uz pozdrav Gospodinu!

Genaralni vikar:

Mons. Mijo Gorski

Službeni dokument možete preuzeti putem slijedećeg linka – PREUZMITE DOKUMENT.