Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

UREĐENJE PASTORALNOG CENTRA

UREĐENJE PASTORALNOG CENTRA – pripremamo se za uređenje pastoralnog centra i župnog stana, kako bi se župnik što prije vratio u Petruševec. Trenutno se rade projektantski nacrti za stan. Gruba procjena troškova uređenja stana zajedno sa namještajem kreće se oko 200 000 kuna. Uskoro ćemo krenuti s akcijama prikupljanja sredstava za uređenje stana, a i sa samim uređenjem. Već je kod mnogih župljana pokazana dobra volja, nadam se da ona ni kod većine župljana neće izostati jer je svima u interesu da Petruševec ima svoju župu i župnika koji će stanovati ovdje. Zajedno možemo postići svoj cilj – kroz darivanje dodatnih materijalnih sredstava ali i kroz vlastiti angažman oko prikupljanja sredstava ili potrebnih materijala za uređenje stana. Veliki doprinos mogu dati oni koji bi bili spremni darovati svoje vrijeme i rad – zidari, električari, vodoinstalateri, monteri centralnog grijanja, majstori knaufa, keramičari, parketari, stolari, i svi koji su svojim radom spremni pomoći. Svaki poklonjeni rad ili donirani materijal umanjuje količinu novčanih sredstava koju trebamo prikupiti. Pokažimo dobru volju i uz Božju pomoć pokušajmo ostvariti ovaj, za župu Petruševec, važan projekt i cilj. Svi koji mogu pomoći na bilo koji način mogu se u svako vrijeme javiti župniku!

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

26. 11. 2023. – 2. 12. 2023.

34. tjedan kroz godinu

NED

26. 11.

8.30

11.00

+ Kata Lovričić

PRO POPULO

UTO

28. 11.

19.00 + Jozo Gavrić
SRI

29. 11.

19.00 + Anđa Šalić
ČET

30. 11.

19.00 + Marko, Ivan i Pava Andrić
PET

1. 12.

19.00 zajedničke nakane
SUB

2. 12.

19.00 + Anto i Ruža Petric

Raspored župnih kateheza

8. razredi – ponedjeljkom u 20.15 h

7. razredi – ponedjeljkom u 19.30 h

3. razredi – subotom u 10 h

2. razredi – subotom u 11 h

4., 5. i 6. razredi – subotom u 12 h

Ministanti – prve subote u mjesecu u 18 h

Novi raspored vrijedi od 1. studenoga

Skip to content