UREĐENJE PASTORALNOG CENTRA

UREĐENJE PASTORALNOG CENTRA – pripremamo se za uređenje pastoralnog centra i župnog stana, kako bi se župnik što prije vratio u Petruševec. Trenutno se rade projektantski nacrti za stan. Gruba procjena troškova uređenja stana zajedno sa namještajem kreće se oko 200 000 kuna. Uskoro ćemo krenuti s akcijama prikupljanja sredstava za uređenje stana, a i sa samim uređenjem. Već je kod mnogih župljana pokazana dobra volja, nadam se da ona ni kod većine župljana neće izostati jer je svima u interesu da Petruševec ima svoju župu i župnika koji će stanovati ovdje. Zajedno možemo postići svoj cilj – kroz darivanje dodatnih materijalnih sredstava ali i kroz vlastiti angažman oko prikupljanja sredstava ili potrebnih materijala za uređenje stana. Veliki doprinos mogu dati oni koji bi bili spremni darovati svoje vrijeme i rad – zidari, električari, vodoinstalateri, monteri centralnog grijanja, majstori knaufa, keramičari, parketari, stolari, i svi koji su svojim radom spremni pomoći. Svaki poklonjeni rad ili donirani materijal umanjuje količinu novčanih sredstava koju trebamo prikupiti. Pokažimo dobru volju i uz Božju pomoć pokušajmo ostvariti ovaj, za župu Petruševec, važan projekt i cilj. Svi koji mogu pomoći na bilo koji način mogu se u svako vrijeme javiti župniku!