Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

UREĐENJE PASTORALNOG CENTRA

UREĐENJE PASTORALNOG CENTRA – pripremamo se za uređenje pastoralnog centra i župnog stana, kako bi se župnik što prije vratio u Petruševec. Trenutno se rade projektantski nacrti za stan. Gruba procjena troškova uređenja stana zajedno sa namještajem kreće se oko 200 000 kuna. Uskoro ćemo krenuti s akcijama prikupljanja sredstava za uređenje stana, a i sa samim uređenjem. Već je kod mnogih župljana pokazana dobra volja, nadam se da ona ni kod većine župljana neće izostati jer je svima u interesu da Petruševec ima svoju župu i župnika koji će stanovati ovdje. Zajedno možemo postići svoj cilj – kroz darivanje dodatnih materijalnih sredstava ali i kroz vlastiti angažman oko prikupljanja sredstava ili potrebnih materijala za uređenje stana. Veliki doprinos mogu dati oni koji bi bili spremni darovati svoje vrijeme i rad – zidari, električari, vodoinstalateri, monteri centralnog grijanja, majstori knaufa, keramičari, parketari, stolari, i svi koji su svojim radom spremni pomoći. Svaki poklonjeni rad ili donirani materijal umanjuje količinu novčanih sredstava koju trebamo prikupiti. Pokažimo dobru volju i uz Božju pomoć pokušajmo ostvariti ovaj, za župu Petruševec, važan projekt i cilj. Svi koji mogu pomoći na bilo koji način mogu se u svako vrijeme javiti župniku!

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

14. 4. 2024. – 20. 4. 2024.

Treći vazmeni tjedan

NED

14. 4.

8.00

11.00

+ Marija i Tomo Koren

PRO POPULO

UTO

16. 4.

19.00 Na nakanu
SRI

17. 4.

19.00 + Zvonko Đurin i Urša Baršić
ČET

18. 4.

19.00 + ob. Barišić i Lukić
PET

19. 4.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

20. 4.

19.00 + Jozo i Ivanka i ob. Jurakić i Maras

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content