Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

USUSRET BLAGDANU SV. VIDA ZAŠTITNIKA NAŠE ŽUPE

Danas se postavlja u pitanje oblik i namjena župe. Svi mi osjećamo da je župa nešto naše. Bez nje je čovjek nekako nepotpun. No župljani nemaju jasnu svijest da je župa mjesto gdje svatko treba dati ono najbolje što ima. U gradnji župne zajednice i župske svijesti važno je i propovijedanje i liturgija i Caritas. No i vjerske, kulturne, tradicijske etičke vrednote koje se žive bitne su za razvitak župske svijesti. Zato se u župi treba okupiti sve što je dobro. Župa je prvenstveno zajednica kršćana. Kršćani su pak oni koji vjeruju, koji su kršteni i koji žive svoju vjeru na području gdje prebivaju. Taj osjećaj zajedništva, životne povezanosti i suodgovornosti za zajedničko spasenje osnovni su elementi župske svijesti. Župa pak može biti dobro formirana, slabo formirana ili na početku formiranja. Naša župa ovdje mlada je i možemo govoriti o tome da se župska svijest tek formira jer se svi članovi župne zajednice koji žive na njenom teritoriju još nisu aktivno uključili u život župe. Župni blagdan, zaštitnika, patrona župe svakako je jedan trenutak kada se župska svijest može potaći i pokazati na djelu. Budimo zajedno i zajedno slavimo župni blagdan! Učinimo svatko nešto lijepo da bi nam svima bilo ugodnije i ljepše živjeti ovdje gdje provodimo svoje dane.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

19. 5. 2024. – 25. 5. 2024.

Sedmi tjedan kroz godinu

NED

19. 5.

8.30

11.00

Na nakanu

PRO POPULO

UTO

21. 5.

19.00 + Kata i Ivo Jurić
SRI

22. 5.

19.00 + Kata i Ilkan Glavaš
ČET

23. 5.

19.00 + Ilija i Ana Dubravac
PET

24. 5.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

25. 5.

19.00 + Žarko i Kata Šužberić

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content