Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

VJERA I EUHARISTIJSKO SLAVLJE (MISA) TEMELJI KRŠĆANSTVA (10)

Vjera Božja duhovna je stvarnost i do nje je apsolutno nemoguće doći samo na ljudski način. Ona pretpostavlja novog čovjeka i novo rođenje. Centralni blagdan kršćanstva – Uskrs prilika je da vidimo o kakvoj se vjeri radi. MI obično na žalost Isusovu osudu smrt i Uskrsnuće gledamo i doživljavamo kao ljudi ostajući na ljudskoj dimenziji te drame.Uzdići se na duhovnu razinu znači očima novog čovjeka gledati te događaje. Isus se naime ljudskom zlu-osudi suprotstavio praštanjem: „Oče oprosti im jer ne znaju što čine“ On je suveren i na križu. Uskrsnuće će potvrditi da je on pobjednik.Nas poziva da budemo pobjednici , a ne da ostanemo na ljudskoj razini događaja. Ostati na ljudskoj razini znači ne vidjeti smisao događaja. Ostati na razini trpljenja, križa i muke. Oni su samo dio vazmenog otajstva. Pobijediti svoj sebični ego može samo onaj tko s Kristom želi umrijeti sebi. Krist to zahtijeva. I samo onaj tko s Kristom umire ima šansu dobiti novi život i uskrsnuti, već ovdje na zemlji.  Treba umrijeti sebi, svom egu, da bi se živjelo Bogu!To nazivamo novim rođenjem. Ono se mora prihvatiti. Za njega se mora moliti i nadasve PRIMITI ZAHVALNO KAO BOŽJI DAR. Ljubav Božja darovana nam je na križu. Osjećamo li mi nju? Gdje ćemo ju nači? Tko će nam je darovati? Samo ISUS!!!

Papa Benedikt XVI u enciklici: Deus caritas est- Bog je ljubav kaže: „Biti kršćanin nije rezultat neke etičke odluke ili neke velike ideje, već je to susret s događajem, s Osobom koja životu daje novi obzor i time konačan pravac“

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30  sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • nakon sv. Misa prema potrebi

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA

Misne nakane

21. 7. 2024. – 27. 7. 2024.

Šestnaesti tjedan kroz godinu

NED

21. 7.

8.30 PRO POPULO
UTO

23. 7.

19.00 + Marko i Šima Tuzla
SRI

24. 7.

19.00 + Mile, Marija i Karlo Iličić
ČET

25. 7.

19.00 + Ana, Mijo, Mara i Anđa Zirdum i Ilija Mioč
PET

26. 7.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

27. 7.

19.00 + Ivan Čičak

Raspored župnih kateheza

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.

Skip to content