Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

VJERA I EUHARISTIJSKO SLAVLJE (MISA) TEMELJI KRŠĆANSTVA (10)

Vjera Božja duhovna je stvarnost i do nje je apsolutno nemoguće doći samo na ljudski način. Ona pretpostavlja novog čovjeka i novo rođenje. Centralni blagdan kršćanstva – Uskrs prilika je da vidimo o kakvoj se vjeri radi. MI obično na žalost Isusovu osudu smrt i Uskrsnuće gledamo i doživljavamo kao ljudi ostajući na ljudskoj dimenziji te drame.Uzdići se na duhovnu razinu znači očima novog čovjeka gledati te događaje. Isus se naime ljudskom zlu-osudi suprotstavio praštanjem: „Oče oprosti im jer ne znaju što čine“ On je suveren i na križu. Uskrsnuće će potvrditi da je on pobjednik.Nas poziva da budemo pobjednici , a ne da ostanemo na ljudskoj razini događaja. Ostati na ljudskoj razini znači ne vidjeti smisao događaja. Ostati na razini trpljenja, križa i muke. Oni su samo dio vazmenog otajstva. Pobijediti svoj sebični ego može samo onaj tko s Kristom želi umrijeti sebi. Krist to zahtijeva. I samo onaj tko s Kristom umire ima šansu dobiti novi život i uskrsnuti, već ovdje na zemlji.  Treba umrijeti sebi, svom egu, da bi se živjelo Bogu!To nazivamo novim rođenjem. Ono se mora prihvatiti. Za njega se mora moliti i nadasve PRIMITI ZAHVALNO KAO BOŽJI DAR. Ljubav Božja darovana nam je na križu. Osjećamo li mi nju? Gdje ćemo ju nači? Tko će nam je darovati? Samo ISUS!!!

Papa Benedikt XVI u enciklici: Deus caritas est- Bog je ljubav kaže: „Biti kršćanin nije rezultat neke etičke odluke ili neke velike ideje, već je to susret s događajem, s Osobom koja životu daje novi obzor i time konačan pravac“

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

3. 12. 2023. – 9. 12. 2023.

1. tjedan došašća

NED

3. 12.

8.30

11.00

+ Marko, Marija, Mirko i Zorka Orlovac

PRO POPULO

PON

4. 12.

6.00 + Franjo i Pava Bulajić
UTO

5. 12.

6.00 + Zorka Bumbar
SRI

6. 12.

6.00 Za Antu, Marka, Tomislava i Jelenu
ČET

7. 12.

6.00 + Mate i Jurka Lucić
PET

8. 12.

6.00 zajedničke nakane
SUB

9. 12.

6.00 + Andrija, Marko, Marija i Zora Brigadir

Raspored župnih kateheza

8. razredi – ponedjeljkom u 20.15 h

7. razredi – ponedjeljkom u 19.30 h

3. razredi – subotom u 10 h

2. razredi – subotom u 11 h

4., 5. i 6. razredi – subotom u 12 h

Ministanti – prve subote u mjesecu u 18 h

Novi raspored vrijedi od 1. studenoga

Skip to content