Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

VJERA I EUHARISTIJSKO SLAVLJE (MISA) TEMELJI KRŠĆANSTVA ( 11)

Sadržaj Božje vjere sadrži Apostolsko vjerovanje. U njemu se kaže da vjerujemo u Boga koji je Svemoguć. Bilo bi zanimljivo pitati ljude na što ih asocira riječ svemoguć. Za nas ljude to je  vjerojatno prvenstveno moć.Mi ljudi moć pokazujemo vladajući. Imamo bezbroj ego faraona koji kad se domognu moći i vlasti tlače druge. Bog pak kaže Biblija i liturgija „Svoju moć pokazuje prvenstveno praštajući!!!. Jer Bog sve može kaže se na jednom mjestu on oprašta. Isus će tu istinu izgovoriti na samom križu uoći svoje smrti: „Oče oprostri im jer ne znaju što čine!“ Božji odgovor na sve naše zlo, na naš grijeh i na ono što Bogu činimo je samo opraštanje i ljubav. Bog neme dtrugog odgovora. No istina je i slijedeće samo Bog može oprostiti i da tako kažemo uništiti zlo i grijeh. Samo opn može prebrisati prošlost i stvoriti novog čovjeka. Dapače On to i želi i jedan od razloga Isusova dolaska na ovaj svijet je spasenje čovjeka, oprost grijeha i mogućnost novoga rođenja. Po darovanom Duhu, kako kaže sam Isus iz vode, zaslugom njegove smrti i uskrsnuća daruje nam se novi život koji je nezaslužen dar koji samo treba vjerom prihvatiti!

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

14. 4. 2024. – 20. 4. 2024.

Treći vazmeni tjedan

NED

14. 4.

8.00

11.00

+ Marija i Tomo Koren

PRO POPULO

UTO

16. 4.

19.00 Na nakanu
SRI

17. 4.

19.00 + Zvonko Đurin i Urša Baršić
ČET

18. 4.

19.00 + ob. Barišić i Lukić
PET

19. 4.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

20. 4.

19.00 + Jozo i Ivanka i ob. Jurakić i Maras

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content