VJERA I EUHARISTIJSKO SLAVLJE (MISA) TEMELJI KRŠĆANSTVA ( 11)

Sadržaj Božje vjere sadrži Apostolsko vjerovanje. U njemu se kaže da vjerujemo u Boga koji je Svemoguć. Bilo bi zanimljivo pitati ljude na što ih asocira riječ svemoguć. Za nas ljude to je  vjerojatno prvenstveno moć.Mi ljudi moć pokazujemo vladajući. Imamo bezbroj ego faraona koji kad se domognu moći i vlasti tlače druge. Bog pak kaže Biblija i liturgija „Svoju moć pokazuje prvenstveno praštajući!!!. Jer Bog sve može kaže se na jednom mjestu on oprašta. Isus će tu istinu izgovoriti na samom križu uoći svoje smrti: „Oče oprostri im jer ne znaju što čine!“ Božji odgovor na sve naše zlo, na naš grijeh i na ono što Bogu činimo je samo opraštanje i ljubav. Bog neme dtrugog odgovora. No istina je i slijedeće samo Bog može oprostiti i da tako kažemo uništiti zlo i grijeh. Samo opn može prebrisati prošlost i stvoriti novog čovjeka. Dapače On to i želi i jedan od razloga Isusova dolaska na ovaj svijet je spasenje čovjeka, oprost grijeha i mogućnost novoga rođenja. Po darovanom Duhu, kako kaže sam Isus iz vode, zaslugom njegove smrti i uskrsnuća daruje nam se novi život koji je nezaslužen dar koji samo treba vjerom prihvatiti!