Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

VJERA I EUHARISTIJSKO SLAVLJE (MISA) – TEMELJI KRŠĆANSTVA (2)

Shvatiti vjeru je bitno u životu. Biblija kaže da je vjera ono što pobjeđuje svijet (1 Iv 5,4)  Bez vjere je nemoguće živjeti, prema tome vjera je apsolutno pozitivna stvarnost života!!!  Čovjek bez vjere je nesiguran, jadan, zapravo bolestan. Jer smo ograničeni, sve ne možemo znati i svijet ne ovisi o nama nego mi o svijetu potrebna je vjera ili povjerenje . Možemo tu stvarnost nazvati i poznatim, možda bližim riječima:  biti optimist =vjerovati, biti pesimist = nevjerovati. .Ni jedan ni drugi pogled zapravo ne ovisi o stvarnosti nego o našem stavu. Pesimist kuka jer je  čaša napola prazna, a optimist se raduje jer je ona napola puna.! Isus bi rekao život nam ne ovisi o onom što imamo. Možeš imati cijeli svijet a da izgubiš život i obratno   (usp Mt 16,26)  Vjera je uvjerenje da će biti dobro, okrenutost dobru .Samo tko vjeruje može se nadati da će to i ostvariti!  Ono što vruče želiš i u što vjeruješ može se i dogoditi.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

19. 5. 2024. – 25. 5. 2024.

Sedmi tjedan kroz godinu

NED

19. 5.

8.30

11.00

Na nakanu

PRO POPULO

UTO

21. 5.

19.00 + Kata i Ivo Jurić
SRI

22. 5.

19.00 + Kata i Ilkan Glavaš
ČET

23. 5.

19.00 + Ilija i Ana Dubravac
PET

24. 5.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

25. 5.

19.00 + Žarko i Kata Šužberić

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content