VJERA I EUHARISTIJSKO SLAVLJE (MISA) – TEMELJI KRŠĆANSTVA (2)

Shvatiti vjeru je bitno u životu. Biblija kaže da je vjera ono što pobjeđuje svijet (1 Iv 5,4)  Bez vjere je nemoguće živjeti, prema tome vjera je apsolutno pozitivna stvarnost života!!!  Čovjek bez vjere je nesiguran, jadan, zapravo bolestan. Jer smo ograničeni, sve ne možemo znati i svijet ne ovisi o nama nego mi o svijetu potrebna je vjera ili povjerenje . Možemo tu stvarnost nazvati i poznatim, možda bližim riječima:  biti optimist =vjerovati, biti pesimist = nevjerovati. .Ni jedan ni drugi pogled zapravo ne ovisi o stvarnosti nego o našem stavu. Pesimist kuka jer je  čaša napola prazna, a optimist se raduje jer je ona napola puna.! Isus bi rekao život nam ne ovisi o onom što imamo. Možeš imati cijeli svijet a da izgubiš život i obratno   (usp Mt 16,26)  Vjera je uvjerenje da će biti dobro, okrenutost dobru .Samo tko vjeruje može se nadati da će to i ostvariti!  Ono što vruče želiš i u što vjeruješ može se i dogoditi.