Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

VJERA I EUHARISTIJSKO SLAVLJE (MISA) – TEMELJI KRŠĆANSTVA (8)

Vjera kao pozitivna stvarnost života pretpostavlja sa naše strane pozitivne pretpostavke. Prvo ona mora biti vrijednost i to poželjna.Objavljena ili Božja vjera tvrdi međutim i to da smo mi važni, poželjni Bogu. On nas traži, mi smo mu dragocjeni. Zato i u nama postoji težnja,čežnja za Bogom i ona je upisana u ljudsku narav. Suvremena neurološka znanost i istraživanje mozga govori o modulu Bog u našem mozgu.Ako smo mi Bogu poželjni predpostavlja se da mi Boga trebamo.On kao vrijednost traži nas, naše srce. Ne može nam se dati ako se mi ne damo njemu. Zato se kaže da mi postajemo teološki vjernici obredom krštenje, ali da egzistencijalno postajemo djeca Božja kad ta svijest prodre i bude prihvaćena od nas osobno, kad mi ozbiljno prihvatimo Božju volju i ona postane naš život. Zato se kaže da je za to najvažnije disciplinirati svoje želje da ne budu protiv Božje volje. Obraćenje je nijekanje naše sebičnosti i u nama budi želju za Bogom, a pročišćena želja i pojednostavljena volja te otvotrenost razuma i volje Bogu, neometena proturječnim željama i skrivenim ciljevima dovest će nas do jasnog iskustva Božje ljubavi i ta vatra doživljene ljubavi tek će pravo i potpuno očistiti naše poroke i pokazati pravi ispravni put.

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

19. 5. 2024. – 25. 5. 2024.

Sedmi tjedan kroz godinu

NED

19. 5.

8.30

11.00

Na nakanu

PRO POPULO

UTO

21. 5.

19.00 + Kata i Ivo Jurić
SRI

22. 5.

19.00 + Kata i Ilkan Glavaš
ČET

23. 5.

19.00 + Ilija i Ana Dubravac
PET

24. 5.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

25. 5.

19.00 + Žarko i Kata Šužberić

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content