VJERA I EUHARISTIJSKO SLAVLJE(MISA) – TEMELJI KRŠĆANSTVA 1

Kad Govorimo o kršćanima   tj. onima koji vjeruju u Krista temeljno je pitanje što mislimo pod vjerom. Isus je jasno rekao da je vjera največa snaga i da imamo vjere u najmanjoj mogućoj mjeri ništa nam ne bi bilo nemoguće. ( usp. Mt 17,20) Sa vjerom se sve može. Vjera je uvjerenje  da će biti dobro.Bez vjere je nemoguće ugoditi Bogu kaže Biblija ( usp. Heb 11,6). No postoji vjera prirodna, vjera nadnaravna i  kriva vjera!  O đavolskoj veri nećemo sada iako Sv.Jakov   u svojoj poslanici jasno kaže: „I đavli vjeruju i dršću!“ ( usp. Jak 2,19) Stoga nije čudno da Otac laži I želi vjernike zbuniti najviše na području pojma vjere. Dobro razumijeti vjeru i po njoj živjeti ključno je. Ne razumjeti vjeru ili ju krivo razumijeti – put je u propast. Jer „pravednik će živjeti od vjere“ tvrdi Božja Riječ( usp. Hab. 2,4) To ponavlja i Sv. Pavao u Rim 1,17, Gal 3,11, te pisac poslanice Židovima (Hebrejima) u Heb10,38. Bez vjere je dakle nemoguće živjeti Što je onda vjera? Očito je prevažno  znati odgovor na to pitanje. Pozitivna vjera je vjera da će biti dobro a negativna da će biti zlo.

( kraj prvog nastavka)